18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes PiS znowu szokuje

Kaczyński o politykach PO: nie lubią słowa "naród"

13.04.2019  15:20
Jarosław Kaczyński ostro o PO
Jarosław Kaczyński ostro o PO Fot: KUBA SUSZEK/REPORTER

Jarosław Kaczyński przemawiał w sobotę w Lublinie. W swoim wystąpieniu odniósł się do wprowadzenia euro, ale też do polityków opozycji. – Oni słowa naród nie lubią – mówił.

Prezes Prawa I Sprawiedliwości pojawił się w sobotę podczas Regionalnej Konwencji PiS w Lublinie. W trakcie swojego wystąpienia poruszył kilka kwestii, jednak najmocniej zapadł w pamięć jego atak na opozycję.

Kaczyński: Oni słowa „naród” nie lubią

Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia zdecydował się pokazać różnicę między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską. Nie opierała się ona na merytorycznych argumentach, a jedynie emocjonalnym postrzeganiu opozycji przez Kaczyńskiego. Platformie Obywatelskiej zarzucił bowiem, że nie lubi słowa „naród”.

Czym różni się PiS od PO? Stosunkiem do społeczeństwa i narodu – grzmiał w Lublinie prezes PiS. Po chwili rozwinął swoją myśl – Jeżeli spojrzeć na praktykę, to wiadomo jedno, oni słowa „naród” nie lubią – tłumaczył

Nie będzie zaskoczeniem, że nie omieszkał też dodać, że Prawo i Sprawiedliwość, oczywiście w przeciwieństwie do ich politycznych przeciwników, bardzo ceni wspólnotę, również narodową. Podkreślił, że jego partia walczy o siłę i sprawność państwa Polskiego a ich działania są dowodem na prawdziwość tej tezy.

Nie przyjmiemy euro

Prezes PiS odniósł się także do kwestii przyjęcia europejskiej waluty. Zadeklarował, że tego nie chce. Stwierdził, że PiS mówi „nie” euro i europejskim cenom. Jednocześnie podkreślił, że jest za wprowadzeniem w naszym kraju europejskim płac. Dodał też, że jako członek Unii Europejskiej jesteśmy zobligowani do przyjęcia „kiedyś” euro, ale na pewno nie odbędzie się to w najbliższych latach.

Morawiecki: euro to bezrobocie

W sprawie euro głos zabrał też premier Mateusz Morawiecki. Wtórując Jarosławowi Kaczyńskiemu, że euro powoduje spowolnienie gospodarki a problemy państw, które wprowadziły tę walutę ciągnął je w dół.

Nie chcemy importować czyjegoś bezrobocia do nas – powiedział Morawiecki

logo Tu się dzieje