18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Inflacja szaleje

Kanapka Drwala w McDonald's jak zrobiona ZE ZŁOTA

26.11.2022  15:06
Drastycznie wzrosła cena burgera Drwala w McDonald's
Drastycznie wzrosła cena burgera Drwala w McDonald's Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

Kanapka Drwala sezonowo wraca do McDonald's i zawsze znajduje grono wielkich fanów. Tym razem nie jest inaczej, ale za to ceny stanęły na głowie. Pyszna bułka z mięsem kosztuje tyle, że wygląda na zrobioną ze złota.

Ceny idą w górę, a w porównaniu do nich nasze zarobki dosłownie dalej szorują po dnie. Czyżby wkrótce miało zabraknąć nam na chleb i inne podstawowe produkty? Wzrosty kosztów życia i galopująca inflacja naprawdę dają nam w kość.

Drastycznie wzrosła cena burgera Drwala w McDonald's

Tymczasem konsumpcjonizm nie ustaje i wciąż obserwujemy atrakcje, na które zdecydowanie mamy ochotę. Jedną z nich jest słynna kanapka Drwala w McDonald's, która powraca co rok. Tym razem jednak jej cena jest przytłaczająco wysoka.

W tym roku za kanapkę Drwala z McDonald’s zapłacimy nieco więcej niż w poprzednim roku. Jakie są ceny Drwala w 2022 roku?

  • Burger Drwala klasyczny - 24,90 zł,
  • Burger Drwala podwójny - 29,90 zł,
  • Burger Drwala z kurczakiem - 24,90 zł,
  • Burger Drwala z żurawiną - 26,40 zł.

Porównując z poprzednim rokiem, cena klasycznego Drwala w 2022 roku wzrosła o 7,50. Z kolei Drwala podwójnego aż o 9,60, co sprawia, że średni wzrost cen za kanapkę Drwala w 2022 roku wynosi około 45 proc!

Pyszny burger Drwala jest więc nie tylko wysokokaloryczny, ale również wysokopłatny. Ludzi jeszcze stać na tego rodzaju fast foody? W którymś momencie trzeba będzie zacisnąć pasa...

Czytaj także