18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tylko nie mów nikomu

Kardynał oskarżony o molestowanie chce uciszyć media? Grozi pozwami

24.05.2019  16:31
Kard. Henryk Gulbinowicz i kard. Franciszek Macharski
Kard. Henryk Gulbinowicz i kard. Franciszek Macharski Fot: Flickr

Kardynał Henryk Gulbinowicz miał molestować 16-letniego chłopca. Po doniesieniach o tym trafił do szpitala. Jego prawnicy apelują do mediów: proszę o tym nie pisać, bo zobaczymy się w sądzie.

Kardynał Henryk Gulbinowicz został oskarżony przez Karola Chuma o molestowanie seksualne. Do przestępstwa miało dojść w 1990 roku, gdy 16-letni wówczas chłopiec uczęszczał do Niższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Legnicy.

Po ujawnieniu sprawy przez Chuma, wrocławska kuria wszczęła postępowanie wyjaśniające, a kardynał Gulbinowicz trafił do szpitala, gdzie przebywa do dzisiaj.

Prawnicy kardynała grożą pozwami

Tymczasem jego prawnicy zebrali się przed placówką (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu) i wygłosili apel do mediów. W nim znajmili, że rozpowszechnianie oskarżeń (choć - jak zauważyli - niepotwierdzonych, to na pewno nieprawdziwych) skończy się spotkaniami w sądzie.

Wzywamy do zaprzestania publikowania i rozpowszechniania nieprawdziwych i niepotwierdzonych informacji, naruszających dobre imię jego eminencji księdza kardynała Henryka Gulbinowicza - powiedział mecenas Mateusz Chlebowski. - Prowadzimy analizy prawne treści zawartych w materiałach prasowych, które do tej pory zostały opublikowane. Te analizy mają na celu podjecie decyzji, co do dalszych działań. Zignorowanie wezwania spotka się z reakcją, wysuwaniem stosownych roszczeń na drodze sądowej - zapowiedział.

Przeczytaj więcej
Komentarze