18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ruszyła wielka akcja policji. Wzmożone kontrole na drogach, posypią się mandaty

Redakcja
28.12.2018  12:26
Tysiące policjantów i kontrole drogowe - to akcja "Kaskadowy pomiar prędkości" - oznacza to mnóstwo mandatów, a niejeden kierowca straci prawo jazdy.
Tysiące policjantów i kontrole drogowe - to akcja "Kaskadowy pomiar prędkości" - oznacza to mnóstwo mandatów, a niejeden kierowca straci prawo jazdy. Fot: LUKASZ SOLSKI/East News

Policja i wzmożone kontrole drogowe. Mogą posypać się mandaty, ponieważ 28 grudnia rusza wielka akcja policji na polskich drogach. 5 tys. policjantów przeprowadzi kaskadowy pomiar prędkości.

Jak podaje autokult.pl, kierowcy powinni uważać, bo od 28 grudnia policja będzie przeprowadzać wzmożone kontrole na głównych ciągach komunikacyjnych. Mateusz Lubczański pisze, że kaskadowe pomiary prędkości mają być sposobem na kierowców, którzy zwalniają na widok radiowozu, a potem przyspieszają i znów łamią przepisy.

Należy się spodziewać, że patrole policji mogą znajdować się na tej samej drodze w kilku miejscach, nawet na krótkich odcinkach. W akcji będą brały udział także nieoznakowane radiowozy. Istotne.pl podaje, że polska policja podejmuje takie działania kontrolno-prewencyjne, aby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego

Flota składa się nie tylko z BMW serii 3, pachnących nowością kii stingerów, ale również niewyróżniających się fordów focusów czy fiatów bravo – informuje Lubczański. (autokult.pl)

Akcja potrwa do 1 stycznia. Każdej doby będzie w niej uczestniczyło kilka tysięcy policjantów. Auto.dziennik.pl przypomina, że gdy ostatnio policja prowadziła takie działania, „wpadło” aż 15 tys. kierowców, a jednego dnia aż 161 straciło prawo jazdy.

ZOBACZ TEŻ: Rekordowo wysoki mandat. Fortuna za wykroczenie

Nielegalna kontrola drogowa? Ktoś tu przesadził...

Przeczytaj więcej
Komentarze