18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Polsce

Katastrofa śmigłowca. Znany polski biznesmen nie żyje

Wojciech Kozicki
11.01.2023  16:08
Katastrofa śmigłowca. Nie żyje znany polski biznesmen
Katastrofa śmigłowca. Nie żyje znany polski biznesmen Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East News

Katastrofa śmigłowca w Polsce. Pojawiają się nowe informacje o tragicznym wypadku w okolicach Leśnej Jani w województwie pomorskim. Dlaczego rozbił się helikopter Robinson R22 i zginął lokalny biznesmen, współwłaściciel firmy Son-Pol?

Tragedia w Polsce. We wtorek 10 stycznia 2023 roku w okolicach Leśnej Jani rozbił się helikopter Robinson R22. Jak nieoficjalnie podaje Radio ZET powołując się na Dziennik Bałtycki, w wypadku śmigłowca zginął 51-letni pilot, którym okazał się lokalny biznesmen i współwłaściciel firmy Son-Pol  ze Smętowa Granicznego, która zajmuje się m.in. usługami transportowymi. 

Katastrofa śmigłowca. Polski biznesmen nie żyje

Media podają, że we wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Smętowo Graniczne. Potwierdzono, że ok. godziny 13:00 odleciał helikopterem z prywatnego terenu. Na poszukiwanie mężczyzny natychmiast wyruszyli funkcjonariusze policji oraz śmigłowiec SAR skierowany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Późnym wieczorem odnaleziono rozbity helikopter w lesie w pobliżu miejscowości Leśna Jania. W maszynie odnaleziono zwłoki zaginionego pilota.

W środę od rana policjanci i eksperci kontynuowali oględziny rozbitej maszyny i miejsca wypadku. Została podjęta decyzja o przetransportowaniu ciała pilota do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok – pisze Radio ZET.

Śledczy i eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych pracują na miejscu wypadku. Oficjalnie śledztwo w sprawie rozbitego helikoptera jeszcze nie ruszyła. Jak jednak czytamy na radiozet.pl, czynności na miejscu są prowadzone pod kątem wypadku w ruchu powietrznym co potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

logo Tu się dzieje