18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Kielcach

Zmarła po cesarskim cięciu. Śmierć na porodówce

Wojciech Kozicki
13.01.2023  17:13
Kielce. Matka zmarła po cesarskim cięciu. Szpital wydał oświadczenie
Kielce. Matka zmarła po cesarskim cięciu. Szpital wydał oświadczenie Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Tragedia w szpitalu w Kielcach podczas porodu. Kobieta zmarła po przeprowadzanym cesarskim cięciu. Sprawą zajęła się prokuratura.

Szpital w Kielcach i śmierć na porodówce. Do zdarzenia doszło w Szpitalu Kieleckim im Św. Aleksandra. Jak podaje Interia.pl, 24 grudnia 2022 roku przeprowadzono cesarskie cięcie u 41-letniej kobiety. Zmarła jednak po zabiegu. Dziecko przeżyło. W sumie kobieta osierociła trójkę dzieci. Czy lekarze popełnili błąd? Jak informuje Radio Kielce, sprawą zajęła się Prokuratura Regionalna w Krakowie.

Śmierć podczas porodu. Tragedia w szpitalu w Kielcach

Szpital Kielecki im Św. Aleksandra oświadczył, że jest gotowy współpracować ze wszystkim służbami, by wyjaśnić okoliczności tragedii. Deklaruje również chęć zapewnienia dziecku należytej opieki.

W celu zapewnienia dziecku należytej ochrony i opieki, poinformowaliśmy o tym przykrym zdarzeniu Sąd Rodzinny oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Szpital jest gotów do współpracy z wszystkimi służbami w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zapewnienia dziecku należytej opieki. Jednocześnie przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie zmarłej – napisał szpital w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Śledczy nie ujawniają żadnych informacji o sprawie.

Miejski Ośrodek Rodzinie w Kielcach już odbył spotkanie z najbliższą rodziną. Jak wynika z informacji portalu Echo Dnia, babcia zajmie się opieką nad osieroconymi dziećmi. Izabela Anioł z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach ujawniła, że ośrodek nie ma możliwości udzielenia dalszej pomocy, bo babcia zabrała dzieci na teren powiatu pińczowskiego, gdzie mieszka.

Czytaj także