18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są ofiary śmiertelne

Kilkanaście osób rażonych piorunem. Tragedia na Giewoncie

22.08.2019  14:52
Kilkanaście osób rażonych piorunem. Tragedia na Giewoncie
Kilkanaście osób rażonych piorunem. Tragedia na Giewoncie Fot: Piotr Korczak/REPORTER

Tragedia na Giewoncie. Gwałtowna burza zerwała się nagle i zaskoczyła niczego niespodziewających się turystów. Zostali oni rażeni piorunem. Wiadomo już, że są ofiary śmiertelne. 

Poranek nie zapowiadał tragedii. Była piękna pogoda i wszystko zachęcało turystów do udania się na spacer. Przede wszystkim wiele osób udało się na Giewont, który jest z resztą główną atrakcją turystyczną Zakopanego. To właśnie oni padli ofiarą żywiołu.

Tragedia na Giewoncie

Na Tatrami z niczego rozpętała się potężna burza, w wyniku której pioruny zaczęły uderzać w Giewont. Na górze było wielu turystów, którzy padli ofiarą piorunów. Aktualnie ratownicy próbują dotrzeć do nich pieszo, a także śmigłowcami.

Wiadomo już, że jest kilkunastu rannych, a wśród poszkodowanych są już ofiary śmiertelne. Media donosiły również o tym, że na górze trwała reanimacja małego dziecka.

Nie żyje kilka osób, kilkunastu jest poszkodowanych - mówił dla Polsat News Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. 

Metalowy krzyż, który znajduje się na szczycie Giewontu okazał się być śmiertelną pułapką -  to właśnie on podczas burzy bardzo przyciąga pioruny i to właśnie tam najczęściej gromadzą się turyści. 

Przeczytaj więcej
Komentarze