18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd na wojnie ze zwierzętami

Odstrzał dzików. Minister chce użyć wojska

Wojciech Kozicki
13.03.2019  18:37
Minister chce masakry dzików - polskie wojsko ma zabijać zwierzęta
Minister chce masakry dzików - polskie wojsko ma zabijać zwierzęta Fot: Mary Evans Picture Library/East News

Polscy politycy nie chcą pozwolić, by w Polsce wybuchła epidemia ASF. Znaleźli sposób na walkę z afrykańskim pomorem świń. Po trupach do celu. Ich rozwiązanie to kolejny odstrzał dzików i redukcja populacji niemal do zera. Tym razem do akcji może wkroczyć polskie wojsko.

Odstrzał dzików w Polsce może znów stać się faktem. Jak podaje „Radio Gdańsk”, wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki miał powiedzieć na spotkaniu z rolnikami w Bolesławowie, że być może rzezi dokona polskie wojsko. Polski Związek Łowiecki jego zdaniem nie wywiązał się z zadania.

Szczepionka na ASF

Okazuje się, że o udział armii w zabijaniu dzików zapytał prezes Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej Lech Kolaska. Otrzymał odpowiedź, że może do tego dojść, ale to sprawa „bardzo delikatna”. Zwrócił też uwagę, że trwają prace nad szczepionką na ASF.

Polski Związek Łowiecki do likwidacji?

Polscy politycy, tacy jak np. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, jak na razie stawiają na zabijanie. Ich zdaniem depopulacja dzików w Polsce może pomóc w walce z ASF. Przeciwko masowym mordom protestowali nawet myśliwi.  Jurgiel zagroził jednak, że PZŁ trzeba zlikwidować.

Przeczytaj więcej
Komentarze