18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok w Krakowie

Groził śmiercią politykom, planował zamach w Sejmie. 28-latek zatrzymany

Redakcja
06.03.2019  14:56
Przemysław M planował zamach w Sejmie
Przemysław M planował zamach w Sejmie Fot: Policja

28-letni Przemysław M. został zatrzymany przez policję i odpowie za groźby kierowane do prezydentów kilkunastu polskich miast. W czasie zeznań przyznał, że planował też zamach w Sejmie.

28-letni Przemysław M. chciał śmierci przynajmniej kilkunastu polityków. W piątek 1 marca prezydenci części polskich miast dostali listy z pogróżkami. Poza kartką z ostrzeżeniem w każdym z nich znajdował się nabój, łuska z karabinu maszynowego i prywatne zdjęcia polityków.

Przemysław M. planował zamach w Sejmie

W czasie zeznań mężczyzny w prokuraturze, na jaw wyszły nowe fakty. Poza groźbami kierowanymi do lokalnych polityków, 28-latek planował też wtargnąć do Sejmu. Wyjaśnił, że do budynku zamierzał wejść z atrapą broni i liczył się z tym, że mógłby wtedy zginąć.

Okazuje się jednak, że jego plany mogły być zupełnie inne. W czasie przeszukania, w jego domu śledczy znaleźli obciążające go dowody.

Prokuratura oskarża o przygotowywanie zamachu

Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie przyznała, że prokuratorzy pracują nad oskarżeniem mężczyzny o przygotowywanie zamachu na Sejm. W mieszkaniu Przemysława M. zabezpieczono między innymi broń palną.

Wśród tych przedmiotów znajdują się noże różnej długości, pałka teleskopowa, broń krótka, broń gazowa, naboje, pudełko z zawartością kulek metalowych. To wszystko podlega badaniom batalistycznym - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl.

Co ciekawe, prokurator Kalinowska-Zajdak informuje, że motywem działań M. nie były poglądy polityczne.

W jego ocenie dobór prezydentów był przypadkowy i nie wynikał z pobudek politycznych ani przynależności tych prezydentów do konkretnej partii. Te kwestie będą weryfikowane w toku dalszego postępowania - powiedziała.

Czytaj także