18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spowiedź w cenie biletu. Nowa atrakcja w polskich pociągach

Redakcja
29.11.2018  12:16
pociąg kraków koleje małopolskie
pociąg kraków koleje małopolskie Fot: Tomasz Kawka/East News

To na polskich torach zupełna nowość. W pociągach Kolei Małopolskich będzie można się wyspowiadać. Akcja ma wystartować tuż przed świętami.

Koleje Małopolskie szykują na najbliższe tygodnie kilka ciekawych akcji – pisze "Dziennik Polski". Jedną z nich ma być… spowiedź święta. Akcja ma odbyć się dwukrotnie – 21 i 24 grudnia w wybranych pociągach Kolei Małopolskich.

Szczegóły udzielania sakramentu pokuty w pędzących pociągach nie są jeszcze znane. Nie wiadomo więc, czy wagony zostaną wyposażone w mobilne konfesjonały, czy może do tego celu zostanie oddany osobny przedział.

W najbliższym czasie będziemy przekazywać dokładne informację, w których dokładnie pociągach pojawią się duchowni, którzy prowadzić będą spowiedź - informują Koleje Małopolskie. (krakow.naszemiasto.pl)

Przewoźnik liczy, że świąteczna inicjatywa przypadnie pasażerom do gustu i będą licznie korzystać z szansy na odkupienie win.

AKTUALIZACJA Spowiedzi w pociągu jednak nie będzie?

W związku z zamieszaniem wokół tematu Koleje Małopolskie poinformowały dziś, że „temat był rozpatrywany przez Zarząd Spółki, ale nie zostały podjęte kroki celem jego realizacji”.

Tymczasem podróżnymi targają mieszane uczucia. Wielu podeszło do tematu z dystansem i z przekąsem wyraża swoje ubolewanie nad rezygnacją z pomysłu.

Szkoda... Przy obecnych opóźnieniach na trasie Kraków - Miechów cały skład zdążyłby się wyspowiadać – pisze Ania. (fb / Koleje Małopolskie)

Inni uważają, że sam fakt, że „ten temat był w ogóle rozpatrywany to jakieś nieporozumienie”.

Koleje są od innych rzeczy niż spowiedź. Zajmijcie się tym, do czego jesteście stworzeni. Za niedługo będziecie rozważać możliwość ślubów, komunii, chrzcin i pogrzebów? Zajmijcie się lepiej poprawą swoich usług – pisze Katarzyna. (fb / Koleje Małopolskie)

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze