18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

żona go broni

Legendarny muzyk molestował dzieci? Padają ostre oskarżenia

Emilia Waszczuk
06.08.2019  15:49
Legendarny muzyk molestował dzieci? Padają ostre oskarżenia
Legendarny muzyk molestował dzieci? Padają ostre oskarżenia Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Dziennikarz Mariusz Zielke poinformował na Facebooku, że legendarny polski jazzman Krzysztof Sadowski przed laty molestował dzieci. Rodzina odpiera zarzuty, w sprawie pojawiają się kolejne głosy podobno wykorzystanych przez niego kobiet

Znany muzyk molestował przynajmniej kilka dziewczynek, w czasie realizacji programów muzycznych dla dzieci "Tęczowy Music Box" i "Co jest grane?"- poinformował Mariusz Zielke. Dziennikarz początkowo ukrywał, o kogo chodzi, we wtorek podał jednak do publicznej wiadomości nazwisko oskarżanego. To legenda polskiego jazzu, wybitny muzyk i kompozytor - Krzysztof Sadowski.

Krzysztof Sadowski, wielka postać polskiego jazzu, wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Jazzowego, współtwórca Tęczowego Music Box, działacz Jazz Jamboree i innych programów, nauczyciel setek, a może i tysięcy dzieci, był pedofilem - czytamy na Facebooku Zielke.

Dziennikarz utrzymuje, że ofiar jest co najmniej kilka, a zebrane materiały dowodowe przekaże do prokuratury. Co więcej, zgłaszają się podobno do niego kolejne ofiary jazzmana.

Zielke zapowiada też tekst ze szczegółami swojego śledztwa - ten ukazać się ma we wtorkowy wieczór.

Żona Sadowskiego zaprzecza

Czy doniesienia Zielke są prawdziwe? To zbada prokuratura. Była żona Sadowskiego zapewnia jednak, że muzyk nigdy nie molestował dzieci, a dzisiejsze oskarżenia to jedynie próba wyłudzenia pieniędzy.

Nic nie wiem o tym. Uważam, że to są pomówienia. Oskarża dziewczynka sprzed 25, prawie 30 lat. Leczyła się psychiatrycznie i teraz jako osoba dorosła chce wyłudzić od nas pieniądze - powiedziała wp.pl piosenkarka Liliana Urbańska.

Co ciekawe, jedna z kobiet oskarżających Sadowskiego już wcześniej złożyła zawiadomienie w prokuraturze. Urbańska podtrzymuje twierdzenie, że to "osoba chora psychicznie", która robi wszystko dla pieniędzy i nie ma żadnych skrupułów.

Byłam na policji w tej sprawie. Jestem zdziwiona tą sprawą. Dziewczyna ma fatalną opinię, rozbiła małżeństwo znanego aktora. To chora psychicznie osoba. Zażądała astronomicznych sum. Mąż dla świętego spokoju mówił "tak, tak, tak". Pomagał jej, dawał jej pieniądze na psychiatrę. Próbowaliśmy jej pomagać, załatwialiśmy jej pracę, ale teraz nie wiem, co się z nią dzieje - powiedziała.

Piosenkarka zapewnia, że gdyby dochodziło do nadużyć, coś by zauważyła. A nigdy nie miała nawet najmniejszych podejrzeń.

Kim jest Krzysztof Sadowski?

Oskarżany muzyk - Krzysztof Sadowski - ma dziś 83 lata. Przed laty miał nie tylko dotykać, ale też gwałcić nieletnie dziewczynki - twierdzi Zielke. Do przestępstw dochodzić miało między innymi w czasie realizacji programów "Tęczowy Music Box" i "Co jest Grane". Sadowski molestować miał dzieci w samochodzie i w swoim domu, gdzie funkcjonowała muzyczna. Tam podobno zamykał dziewczynki na noc w piwnicy.

Prywatnie Sadowski jest byłym mężem piosenkarki Lilianny Urbańskiej i ojcem piosenkarki i reżyserki Marii Sadowskiej.

Muzyk debiutował w połowie lat 50 XX wieku. W 1957 roku założył zespół Modern Combo, a w latach 60 był liderem grupy Bossa Nova Combo. Współpracował z największymi polskimi jazzmanami i muzykami, komponował piosenki dla takich gwiazd jak  Irena Santor, Katarzyna Sobczyk, Violetta Villas i jego córka Maria Sadowska.

Związany był między innymi z TVP i Polsatem, Polskim Radiem, Big Bandem Stodoła, Tomaszem Stańką i grupą Novi Singers. W latach 90 był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Przeczytaj więcej
Komentarze