18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Andrzej Sapkowski w żałobie

Krzysztof Sapkowski nie żyje. Dzięki niemu powstał "Wiedźmin"

Emilia Waszczuk
28.06.2019  10:13
Andrzej sapkowski w żałobie. Nie żyje jego syn Krzysztof
Andrzej sapkowski w żałobie. Nie żyje jego syn Krzysztof Fot: Adam Wysocki/East News

Syn Andrzeja Sapkowskiego - Krzysztof, zmarł w wieku 47 lat. To dla niego i dzięki niemu ojciec napisał sagę o Wiedźminie.

Portal "Nowa Fantastyka" przekazał bardzo smutną wiadomość. Andrzej Sapkowski - autor znanego na całym świecie, kultowego "Wiedźmina", pogrążył się w żałobie. Nie żyje jego syn.

Krzysztof Sapkowski miał zaledwie 47 lat. Informacja o jego śmierci do mediów przedostała się przypadkiem, przy okazji wspomnienia o innym, zmarłym mężczyźnie.

Andrzej Sapkowski napisał dla "Nowej Fantastyki" "In Memoriam" o Maciusiu Parowskim (pisarz fantastyki naukowej, krytyk i redaktor, zmarł 2 czerwca). To w nim mimochodem wspomniał o śmierci swojego syna.

"Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło" - wyznał w tekście.

"Wiedźmin" powstał dla Krzysztofa

Co zawdzięczamy Krzysztofowi Sapkowskiemu? Syn Andrzeja Sapkowskiego niezwykle przysłużył się fanom fantastyki. To bowiem dzięki niemu powstała saga "Wiedźmin".

Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka - przyp.red]. Zapytał mnie kiedyś: "Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?". "Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę". No i tak powstał Wiedźmin - mówił Andrzej Sapkowski o genezie powstania "Wiedźmina"

Krzysztof Sapkowski był jednym z założycieli pisma "Nowy Talizman". Pisał poezję i zajmował się tłumaczeniami. Tylko swój pierwszy tom wierszy - "Orchidea dla Lilith" podpisał prawdziwym nazwiskiem. Kolejne publikował pod pseudonimem Katarzyna Frene.

Przyczyny śmierci mężczyzny nie są znane.

Przeczytaj więcej
Komentarze