18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz to potencjalny...

Ksiądz atakuje po filmie Sekielskiego: Kobieta to potencjalna prostytutka

Emilia Waszczuk
15.05.2019  08:54
Ksiądz atakuje po filmie Sekielskiego: Kobieta to potencjalna prostytutka
Ksiądz atakuje po filmie Sekielskiego: Kobieta to potencjalna prostytutka Fot: Flickr

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach broni kościoła po premierze "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich. Tylko sposób na to znalazł dość oburzający.

Wśród księży są pedofile, a kościół, w tym biskupi i koledzy przestępców robią wszystko, by nikt się o tym nie dowiedział. Ofiary są zastraszane i od dziecka zapewniane, że za wyjawienie tajemnicy grozi im sroga kara boska, a jeśli zdecydują się mówić, czeka je żmudna i bezsensowna walka z wiatrakami (kościołem i wymiarem sprawiedliwości) i często ostracyzm społeczny.

Takie opinie od dawna już krążą po Polsce, a potwierdził je dokument braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Niestety, nie każdy zrozumiał, że stan kościoła przedstawiony w filmie, to stan patologiczny i duchowni powinni uderzyć się w piersi. Niektórzy postanowili ich bronić.

Ksiądz broni kościoła, atakuje Sekielskiego i kobiety

Wśród oburzonych krytyką kościoła jest ksiądz z Dolnego Śląska. Proboszcz ze Stanowic, Sławomir Marek, tak zapędził się w swoim przekonywaniu, że księża nie muszą wcale wstydzić się za swoich kolegów-przestępców, że zrobiło się naprawdę nieprzyjemnie.

I tak na przykład Sekielski wybrał tylko księży współpracujących z SB (to spisek! pedofilia to wina Służby Bezpieczeństwa), film zrobił jedynie dla pieniędzy, a kobieta to... potencjalna prostytutka.

Kobieta potencjalną prostytutką

To ostatnie to jego reakcja na zapytanie pewnej kobiety, która ot tak spytała, czy księżom nie wstyd. Nie wstyd (przynajmniej księdzu Markowi), bo jej nie wstyd za prostytutki.

A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? powinno pani być przecież jest pani kobietą! mało tego jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką... kapłanów w Polsce jest 40 tys. kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE. ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpł (pis. oryg. - red) - napisał na Twitterze.

Teraz ksiądz twierdzi, że nic takiego nie napisał i nie powiedział, a ludzie jego słowa przeinaczają. Pytanie, kiedy kontrowersyjne twitty znikną w takim razie z jego tablicy? Wszak czego oczy nie widzą...

Tymczasem, idąc logiką księdza, każdy mężczyzna to potencjalny ksiądz, każda kobieta - potencjalna zakonnica. Każda zakonnica, to potencjalna matka, każdy ksiądz - potencjalny pedofil... I możemy tak bez końca. Szkoda tylko, że zupełnie nie o to chodzi w całej sprawie.

Kuria przeprasza

O księdzu zrobiło się głośno, więc sprawa zainteresowali się jego przełożeni. Diecezja Świdnicka wydała w tej kwestii oficalne oświadczenie i zapewniła, że teraz ksiądz Marek będzie już grzeczny.

Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem, Biskupem Świdnickim, przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni - czytamy.

O ewentualnej karze czy choćby upomnieniu niestety nic nie wiadomo.

Czytaj także