Szokujące wideo wyciekło

Ksiądz bił dziecko na lekcji religii. "Przeproś boga"

Wojciech Kozicki
13.12.2022  11:25
Ksiądz bił dziecko na lekcji religii. "Przeproś boga" [WIDEO]
Ksiądz bił dziecko na lekcji religii. "Przeproś boga" [WIDEO] Fot: Lukasz GRUDNIEWSKI/East News

Lekcja religii i horror w jednym ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Ujawniono szokujący film, na którym ksiądz wykręcał uczniowi ręce. Materiał ujawnia TVN Warszawa, a sprawą zajmuje się już policja.

Kościół w Polsce i kolejny skandal, tym razem na lekcji religii. Jak ujawnia TVN Warszawa, w piątek w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym na Mazowszu doszło do szokujących wydarzeń. W placówce, w której uczą się niepełnosprawnie intelektualnie dzieci, ksiądz stosował kary cielesne. A właściwie to stosował sadystyczną przemoc.

Ksiądz sadysta na lekcji religii

Na nagraniu ujawnionym przez TVN Warszawa, widać księdza, który domaga się przeprosin od ucznia, bo „do Boga należy się szacunek”. Gdy chłopiec odmówił, ksiądz chwycił go od tyłu i wykręcił mu rękę.

Ksiądz miał też dzwonić do jednego z rodziców i grozić, że wyrzuci dziecko ze szkoły, jeśli nagranie wideo z aktem przemocy zostanie ujawnione.

Najgorsze jest to, że już wcześniej ten ksiądz zachowywał się dziwnie. Dzieciaki chore, nikt by im nie uwierzył, ale teraz mamy nagranie. Chłopiec, którego bije ten ksiądz, ma jakieś 15 lat, ma ADHD, jest ruchliwy – ujawniła matka jednej z uczennic. (TVN Warszawa) 

Dyrektorka placówki poinformowała media, że sprawa została zgłoszona na policję i nie może udzielić więcej informacji. Decyzją dyrektora ksiądz został zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela-katechety. 

Rzeczniczka Kurii Diecezji Płockiej odpowiedziała TVN Warszawa, że nie ma informacji na temat tego zdarzenia.

Czytaj także