18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz z Małopolski otwarcie o Owsiaku: Dzięki WOŚP żyją moje dzieci

Redakcja
16.01.2019  10:39
Ksiądz popiera wośp i owsiaka
Ksiądz popiera wośp i owsiaka Fot: FACEBOOK/TADEUCZ BUDACZ

Ksiądz Tadeusz Budacz z parafii pod wezwaniem świętej Barbary w Krzykawie-Małobądziu publicznie wspiera i popiera WOŚP i Jerzego Owsiaka. Przyznaje, że gdyby nie Orkiestra, jego dzieci by nie żyły.

Jest taka parafia w Polsce, w której finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to prawdziwe święto, a jej proboszcz z ambony nawołuje wiernych do wpłacania datków na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka. Co więcej, co roku przed kościołem kwestują wolontariusze wspierani przez księdza, który mszę odprawia z serduszkiem WOŚP na piersi. To jednak nie koniec, bo nawet w szopce bożonarodzeniowej znaleźć można symbole Orkiestry.

ZOBACZ:  Ostre komentarze Pawłowicz po ataku na prezydenta. Oskarża Owsiaka

Ksiądz o Owsiaku: moje dzieci żyją dzięki niemu!

Za wszystkim tym stoi ksiądz Tadeusz Budacz - proboszcz polskokatolickiej parafii w Małopolsce, który nie dość, że wspiera WOŚP, to jeszcze otwarcie przyznaje, że gdyby nie Owsiak i jego dzieło, nie żyłyby jego własne dzieci.

Dzięki Jurkowi Owsiakowi moje dzieci żyją. Syn był w inkubatorze od Jurka Owsiaka i przeżył, był niedotleniony, a córka miała badany słuch i korzystaliśmy ze Sprzętu WOŚP - napisał ksiądz na Facebooku.

Choć wypowiedź księdza może niektórych szokować, nie ma w niej niczego dziwnego - kościół polskokatolicki nie podlega papieżowi i nie obowiązuje w nim celibat.

ZOBACZ:  Ksiądz porównał Adamowicza do Heroda. "Jest Pan obrzydliwy w swej nienawiści"

Ksiądz #MuremZaOwsiakiem. Na Facebooku nawołuje, by Owsiak nie odchodził

Po ostatnim finale WOŚP i związanych z nim tragicznych wydarzeniach z Gdańska, ksiądz Budacz przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Murem za Owsiakiem". Na swoim Facebooku udostępnia kolejne artykuły i grafiki, którymi wyraża sympatię i poparcie dla byłego szefa Fundacji WOŚP i nawołuje, aby nie odchodził.

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze