18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokująca grafika

Ksiądz porównał WOŚP do nazistów. "Hałas piekielnej mocy"

Wojciech Kozicki
30.01.2023  13:50
Kościół kontra Jurek Owsiak. Ksiądz porównał WOŚP do Hitlera
Kościół kontra Jurek Owsiak. Ksiądz porównał WOŚP do Hitlera Fot: Pawel Wodzynski/East News

W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana kwota to kolejny rekord. Tymczasem ksiądz Roman Kneblewski porównał WOŚP do nazistowskiej organizacji.

Wszyscy czekają na ostateczny wynik ile pieniędzy zebrała WOŚP w 2023 roku podczas finału pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Wiadomo już na co idzie pomoc WOŚP w tym roku. Tymczasem znany duchowny z Bydgoszczy Roman Kneblewski porównał zbiórki na WOŚP do nazistowskich Niemiec i opublikował szokującą grafikę.

Kościół atakuje WOŚP. Dzieci z puszkami jak Hitlerjugend

W sprawie zamieszczonych przez emerytowanego duchownego treści zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zapowiedział, że złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do bydgoskiej prokuratury

Były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, krytykując WOŚP, opublikował zdjęcie dzieci ubranych w mundurki Hitlerjugend, które zbierają pieniądze do puszki. 

Jeżeli przywodzi wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi – napisał ksiądz Kneblewski na Twitterze.

Ksiądz w kolejnym wpisie stwierdził, że "są osoby, które najpierw miały nakładki z piorunem, a teraz z serduszkiem WOŚP. To w końcu chore dzieci trzeba zabijać czy ratować?". Wcześniej pisał m.in., że „to nie Owsiak zbiera na dzieci, to dzieci zbierają na Owsiaka”. WOŚP określił jako „wielki hałas piekielnej mocy”.

Czytaj także