18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie mógł dłużej tego ciągnąć

Ksiądz robił lody w szczytnym celu. Sanepid przyczepił się do jaj

Wojciech Kozicki
01.08.2019  11:15
Ksiądz robił lody za pieniądze, by odbył się remont kościoła
Ksiądz robił lody za pieniądze, by odbył się remont kościoła Fot: Facebook.com/Zbiórka dla Jana

Parafia w Gnojnie i przedsiębiorczy ksiądz. Duchowny wpadł na pomysł, skąd wziąć pieniądze na remont kościoła. Sanepid uznał jednak, że robienie lodów to zły pomysł i „Zbiórka dla Jana” musiał być zakończona.

Niby lody, a jednak gorący temat. Ksiądz proboszcz parafii w Gnojnie ks. Marcin Chudzik, by zebrać pieniądze na remont XVIII-wiecznego kościoła w Starym Bublu. Wcześniej bezskutecznie próbował dostać dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chwycił więc za druty i zaczął dziergać skarpety, które następnie sprzedawał.

W końcu wpadł na lepszy pomysł. Mógł zarobić, a przy okazji zrobić dobrze parafianom. Zaczął robić lody domowej roboty. Sprzedawał je po niedzielnych mszach w cenie 5 zł za kubeczek.

Zobacz także

Najlepsze lody to jest dobra śmietana, jajka i wiele miłości i czas, by kręcić te lody robotem. Nie mam maszyny do lodów – proboszcz Chudzik zdradził jak robić dobre lody w domu.

Lody po bożemu

Ten przepis na domowe lody nie spodobał się Sanepidowi. Duchowny poinformował w mediach społecznościowych, że zbiórka została zakończona i być może czekają go jeszcze kary.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Marcin Nowik w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” poinformował, że nie każdy może robić lody w domu i je sprzedawać. Trzeba spełniać wymogi określone przez unijne dyrektywy, a lody są w wysokiej grupy ryzyka, ponieważ do ich produkcji używa się jajek. Internauci twierdzą jednak, że to właśnie Sanepid robi sobie jaja i stanęli po stronie księdza.

Okazuje się, że do Sanepidu doniósł na księdza mieszkaniec gminy. A może po prostu również chciał kręcić lody na tym biznesie i chciał pozbyć się konkurencji?

Czytaj także