18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Doniosła kuria

Ksiądz współżył z 14-latką? Ofiarę czeka przesłuchanie

30.07.2019  07:54
Ksiądz współżył z 14-latką? Ofiarę czeka przesłuchanie
Ksiądz współżył z 14-latką? Ofiarę czeka przesłuchanie Fot: Pexels

Problem pedofilii w Kościele jest niezwykle złożony. Do opinii publicznej przenikają coraz to nowe przykłady takiego stanu rzeczy. Tu ofiarą bestialstwa padła najprawdopodobniej 14-letnia dziewczynka.

Wiek nastoletni jest bardzo trudny. Człowiek się buntuje, często nie akceptuje siebie i wciąż walczy z jakimiś potworami. Teraz wyobraźmy sobie, że w tym właśnie wieku padamy ofiarą molestowania... Jest to sytuacja trudno do pojęcia dla każdej wrażliwej jednostki.

Ksiądz współżył z 14-latką?

Niestety, taki dramat spotkał pewną 14-latkę, którą najprawdopodobniej molestował ksiądz. Konkretnie chodzi o jednego z kapłanów z gminy Koniecpol w woj. śląskim. Co ciekawe - do prokuratury doniosła na niego kuria - nie można tu więc mówić o zamiataniu problemu pod dywan.

Do incydentów miało dochodzić pięć lat temu. Obecnie potencjalna ofiara jest już młodą kobietą, ale czeka ją jeszcze bardzo trudny moment - będzie musiała ona złożyć zeznania w tej sprawie. 

Postępowanie prowadzone jest w sprawie popełniania przestępstwa obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia. Obecnie śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko osobie; nikt nie usłyszał zarzutów – podkreślał w rozmowie z Onetem prokurator Piotr Wróblewski z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Kuria do tej pory nie zdecydowała się wydać oświadczenie w tej sprawie. Skoro sama zgłosiła kapłana to dlaczego milczy?

Przeczytaj więcej
Komentarze