18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Wasz strajk jest infantylny”

Kukiz daje nauczycielom lekcje strajkowania

13.04.2019  11:37
Paweł Kukiz podpowiada nauczycielom, jak powinni strajkować
Paweł Kukiz podpowiada nauczycielom, jak powinni strajkować Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Paweł Kukiz odniósł się do strajku nauczycieli na swoim Facebooku. Zadeklarował poparcie dla nich, ale jednocześnie nie zostawił na nich suchej nitki krytykując formę protestu. Jego zdaniem jest zbyt łagodna.

Nauczyciele swój strajk rozpoczęli 8 kwietnia. Od tego dnia przychodzą do szkół, ale nie prowadzą w nich lekcji. W dużej mierze nie uczestniczyli też w procesie organizowania egzaminów gimnazjalnych. I choć ta forma protestu wielu osobom wydaje się dobra , bo jest uciążliwa dla rządu i rodziców – Paweł Kukiz jest innego zdania. Według niego nauczyciele powinni głodować.

Paweł Kukiz komentuje strajk nauczycieli

Poseł i muzyk podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi formy protestu nauczycieli na swoim Facebooku. Podkreślił, że popiera ich walkę o wyższe płace i zmiany w edukacji. Sam postawił się w roli męża nauczycielki, która niejednokrotnie za marną pensję pracowała całymi dniami. Zdradził też, że w czasach swojego muzycznego prosperity proponował żonie odejście z zawodu w zamian za dwukrotność jej pensji, którą sam by jej wypłacał.

Zdesperowany wielokrotnie proponowałem – „ Gosia, będę wypłacał Ci netto dwa razy tyle ile masz w tej swojej szkole, ZUS opłacę ale rzuć to w cholerę” a Ona na to –„Paweł, rzuciłbyś muzykę?” Odpowiadałem-„moją pasję? Oszalałaś?”… „No widzisz! A moją pasją są te dzieci i szkoła, uczę ich czytać, pokochać książki, uczę rozwijać wyobraźnię, uczę ich pokochać samych siebie i cały świat i ten cały świat rozumieć”… Po takich argumentach kapitulowałem…- napisał na swoim Facebooku

Strajk infantylny i polityczny

Zarzucił też nauczycielom, że ich strajk wygląda „infantylnie” w porównaniu ze strajkiem lekarzy, którzy głodowali w szpitalach – to jego zdaniem pokazało ich determinację i poświęcenie, czego zabrakło nauczycielom. Co więcej, Kukiz posądza przewodniczącego ZNP. Sławomira Broniarza, o chęć upolitycznienia strajku i zrobienia zadymy przed zbliżającymi wyborami.

Z troską o Was zalecam głodówkę

Polityk, na dowód swojego wsparcia dla nauczycieli, pokusił się więc o przedstawienie im przepisu na udany strajk. We wpisie tłumaczył, że aby ich protest miał sens i przyniósł efekt powinni podjąć strajk okupacyjny i głodowy. Innymi słowy – siedzieć w szkole przez cały czas i głodować. To jego zdaniem pokazałoby ich determinację i chęć wygrania.

Jak powinien był wyglądać strajk, by wywarł jak największy nacisk na władzę? Myślę, że po pierwsze powinien był mieć formę strajku okupacyjnego a w niektórych szkołach głodowego. – czytamy w jego poście

Kukiz wskazuje pieniądze dla nauczycieli

Co więcej, Paweł Kukiz pokusił się też o wskazanie palcem, gdzie w budżecie państwa należy szukać pieniędzy dla nauczycieli. Mówi w tym miejscu o niepotrzebnych Powiatowych Urzędach Pracy a nawet całych powiatach, które jego zdaniem są niepotrzebne i tylko generują koszty.

Jesteście Nauczycielami. Jesteście ludźmi wykształconymi, o szerokich horyzontach, z wyobraźnią. Dlaczego nie wskazujecie rządowi, że pieniądze dla Was są? Oni będą Wam mówić, że ich nie ma i nie będą kłamać, bo ich rzeczywiście FIZYCZNIE, „w kasie” nie ma. Ale dlaczego nie wskazujecie im, gdzie te pieniądze są ukryte? Gdzie są przejadane? Dlaczego nie mówicie np. o niepotrzebnych Powiatowych Urzędach Pracy a wręcz o samych (całych) powiatach, które będąc przede wszystkim APARATEM PARTYJNYM, tworem służącym elekcji partii politycznych przeżerają rocznie kilkanaście miliardów złotych? Przeżerają znacznie więcej pieniędzy od tych, których żądacie? - napisał

Na zakończenie Kukiz jeszcze raz wyraźnie podkreślił, że solidaryzuje się z nauczycielami w ich walce i trzyma za nich kciuki.

Przeczytaj więcej
Komentarze