18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadają się do kosza

Kupiliście te produkty w Lidlu? Natychmiast je wyrzućcie, są niebezpieczne

04.06.2019  14:41
Kupiliście te produkty w Lidlu? Natychmiast je wyrzućcie, są niebezpieczne
Kupiliście te produkty w Lidlu? Natychmiast je wyrzućcie, są niebezpieczne Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jeśli odwiedzając w ostatnim czasie sklepy sieci handlowej Lidl, nabyliście te dwa produkty, to koniecznie je wyrzućcie. Mogą być niebezpieczne. Sklepy wycofują je w panice.

Lidl znalazł się w poważnych tarapatach. Sieć sklepów szybko wycofuje dwa produkty, które mogą być niebezpieczne dla konsumentów. Kupiłeś je? Lepiej natychmiast znajdź dla nich miejsce w koszu na śmieci.

Lidl wycofuje produkty ze sprzedaży

W sklepach sieci Lidl nie znajdziemy już pewnej drewnianej zabawki dla dzieci, która posiadała kółka oraz konkretnej partii białej kapusty, która również okazuje się być szkodliwa.

Na oficjalnej stronie internetowej sklepu pojawiło się oficjalne oświadczenie, w którym możemy znaleźć informacje o szkodliwości owych produktów. 

Ostatnie, dobrowolne, zlecone przez Lidl badanie produktu „Kapusta biała młoda, luz” z numerem partii L 21/05 wykazało przekroczenie limitu prawnego dla pozostałości środka ochrony roślin. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów, wycofaliśmy przedmiotowy produkt ze sprzedaży i nie zalecamy jego dalszego spożywania - brzmi oficjalne stanowisko Lidla względem kapusty. 

Kolejny komunikat dotyczy zabawki.

W przypadku przedmiotowego artykułu nie można wykluczyć sytuacji, w której dojdzie do poluzowania nitów w kołach i pojawienia się małych elementów, które mogą zostać połknięte przez niemowlęta lub małe dzieci, narażając je na ryzyko. W związku z tym Lidl prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i nieużywanie wskazanego produktu - brzmi komunikat dotyczący zabawki do chwytania marki Playtive junior o numerze artykułu IAN 304083 i numerze modelu HG04414. 

Troskę o zdrowie klientów zdecydowanie doceniamy. Szkoda, że produkty, skoro mogą nieść jakieś zagrożenie - w ogóle się w sklepach Lidl pojawiły.