18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć w górach

Lawina w Tatrach. Polacy nie żyją

Wojciech Kozicki
30.01.2023  10:09
Lawina w Tatrach. Polacy nie żyją, śmierć na Słowacji
Lawina w Tatrach. Polacy nie żyją, śmierć na Słowacji Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tragedia w Tatrach, śmierć Polaków w górach. Służby potwierdziły, że lawina która zeszła w słowackich Tatrach zabiła dwóch obywateli naszego kraju.

Lawina w Tatrach na Słowacji. Horkska Zachranna Słuzby (HZS) informuje, że lawina zeszła w niedzielę wieczorem (ok. godz. 19:30) w rejonie Lodospadów Grosza w Dolinie Staroleśnej (między drugim a trzecim lodospadem). Ratowników wezwał jeden ze wspinaczy, którego porwała lawina. Jemu udało się uwolnić samodzielnie spod śniegu. Niestety, nie wszyscy mieli tyle szczęścia.

Lawina w Tatrach. Polacy nie żyją

Wspinacz poinformował, że lawina porwała jego dwóch towarzyszy wyprawy. Słowaccy ratownicy zdołali ich odnaleźć i odkopać. Niestety, Polacy nie przeżyli zejścia lawiny.

Ocalały Polak z pomocą ratowników zszedł do Starego Smokowca. Zmarłych wspinaczy zniesiono na dół, gdzie lekarze oficjalnie potwierdzili zgon. Jak podaje Wirtualna Polska, „postępowanie w tej sprawie prowadzi słowacka policja pod nadzorem prokuratury”.

Ratownicy dotarli na miejsce zejścia lawiny przy pomocy skuterów śnieżnych i natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie miejsca zejścia lawiny. Przy pomocy wykrywacza lawin udało się zlokalizować obu zaginionych wspinaczy, następnie ich odkopano, ale niestety już nie żyli" - przekazali słowaccy ratownicy HZS. (WP.pl)

Czytaj także