18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brawo!

Lekarze usunęli guza ważącego 20 kg! Polka cierpiała przez rok [FOTO]

20.04.2023  09:14
Lekarze usunęli guza jajnika ważącego 20 kg
Lekarze usunęli guza jajnika ważącego 20 kg Fot: Facebook @szpitalswidnica

Guz jajnika, który ważył około 20 kilogramów, usunęli lekarze ze szpitala Latawiec w Świdnicy. Guz miał rosnąć w ciele 38-latki przez niemal rok.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, lekarze ze świdnickiego szpitala Latawiec usunęli guza jajnika ważącego 20 kg. Zmiana nowotworowa mogła rosnąć w ciele 38-letniej kobiety przez nawet rok czasu. O sukcesie tej niezwykłej operacji poinformowała placówka na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W poście na Facebooku zamieszczono także mrożące krew w żyłach zdjęcia sprzed operacji. Widzimy, że brzuch pacjentki jest znacząco powiększony, a skóra naciągnięta. Widzimy też drastyczne zdjęcie z operacji, podczas wycinania tej wielkiej zmiany. Czytelników o słabszych nerwach ostrzegamy, aby nie patrzyli na zdjęcia z mediów społecznościowych, które zamieściliśmy na samym dole tekstu.

Świdnica. Usunięto ważącego 20 kg guza jajnika

Operacja odbyła się na początku kwietnia, a 38-letnia pacjentka została skierowana do „Latawca” z Oddziału Wewnętrznego szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, jak podaje PAP.

Zabieg operacyjny, przeprowadzony został przez naszych specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej dr n. med. Filipa Kubiaczyka oraz lek. med. spec. Piotra Ostrowskiego i polegał na usunięciu guza jajnika lewego, narządu rodnego, sieci większej oraz wyrostka robaczkowego

- czytamy w oświadczeniu szpitala.

Operacja przebiegła bez problemów, a kobieta została już wypisana ze szpitala i trafiła do domu. Życzymy jej dużo zdrowia i spokojnego dochodzenia do siebie.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje