18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska Fatima i Lidla ni ma

Lidl nie zbuduje centrum. Nowak: miejsce objawień maryjnych

Wojciech Kozicki
10.08.2023  15:56
Gietrzwałd pod Olsztynek. Lidl nie zbuduje centrum dystrybucyjnego?
Gietrzwałd pod Olsztynek. Lidl nie zbuduje centrum dystrybucyjnego? Fot: Andrzej Zbraniecki/East News, Andrzej Zbraniecki/East News

Gietrzwałd to wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim niedaleko Olsztyna. Lidl chce tam postawić nowe centrum dystrybucji, ale pojawił się problem. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak protestuje z powodu… objawień maryjnych!

Gietrzwałd w centrum uwagi. Lidl kontra polska rzeczywistość. Zdaniem kurator Barbary Nowak, sieć sklepów nie może postawić nowego centrum dystrybucji. Powodem, jest Maryja, która miała objawić się tam ponad 160 razy.

Lidl kontra Maryja. Barbara Nowak broni miejsca objawienia

Jak podaje Eska.pl, nie wszyscy mieszkańcy w Gietrzwałdzie  cieszą się z planowanej inwestycji Lidla. Co więcej, wojewoda warmińsko-mazurski cofnął pozwolenie na budowę wydane przez starostę. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji. Skończy się na sądzie bożym?

Barbara Nowak uważa, że Gietrzwałd to miejsce szczególne jak Fitma i Lourdes. Jest zdania, że „wieś powinna być pod opieką każdego polskiego katolika”. Jeden z mieszkańców miejscowości powiedział Gazecie Wyborczej, że „odór niemieckich śmieci będzie spowijał Tron Matki Bożej”.

Wszystko przez serię objawień maryjnych, które miały miejsce w tej wsi między 27 czerwca a 16 września 1877 roku. Według podań, dwie dziewczynki na przykościelnym klonie widziały Matkę Bożą, która rozmawiała z nimi po polsku, w gwarze warmińskiej- pisze Eska.pl.

Źródło: Onet, Gazeta Wyborcza

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje