18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cudzoziemiec z podejrzanymi brwiami zatrzymany na lotnisku w Poznaniu

Redakcja
27.11.2018  11:38
lotnisko poznań
lotnisko poznań Fot: Waldemar Wylegalski/Polska Press/East News

Nietypowe zatrzymanie w porcie lotniczym Poznań-Ławica. Podczas kontroli dokumentów uwagę funkcjonariusza wzbudziły brwi pasażera. Jak się okazało – słusznie.

Do zdarzenia doszło 23 listopada podczas kontroli pasażerów podróżujących z Aten do Poznania – donosi „Wirtualna Polska”. Jeden z podróżnych pokazał ekwadorski paszport. Ten jednak nie do końca przekonał funkcjonariusza.

Jego uwagę zwróciły przede wszystkim brwi mężczyzny, które znacznie różniły się kształtem od brwi osoby na zdjęciu. Inny był też owal twarzy – powiedziała w rozmowie z WP.pl mjr Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podejrzenia okazały się słuszne, bo podróżnik okazał się obywatelem Iranu, nie – jak usiłował udowodnić – Ekwadoru. Ostatecznie Irańczyk sam przyznał się do swojego obywatelstwa. Jak tłumaczył, oryginalny paszport podobnego do niego mężczyzny kupił za 300 euro w Atenach. Liczył, że dzięki niemu dostanie się do Hiszpanii.

Irańczyk został zatrzymany i usłyszał zarzut za przekroczenie granicy na podstawie dokumentu, który stwierdzał tożsamość innego mężczyzny. Zanim zostanie odesłany do Grecji, będzie przebywał w ośrodku dla uchodźców.

ZOBACZ TEŻ: