18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczna zbrodnia pod Lubartowem. Matka wrzuciła niemowlę do pieca

Redakcja
23.01.2019  12:45
spaliła córke w piecu
spaliła córke w piecu Fot: zdjęcie ilustracyjne/Bartosz KRUPA/East News

Mieszkanka Majdana Kozłowieckiego - Agata F. - ukrywała swoją ciążę, a gdy na świat przyszła jej córka, spaliła ją w piecu. Kobieta tłumaczyła, że nie wiedziała, co zrobić z dzieckiem.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciw 21-letniej Agacie F. Kobieta w czerwcu ubiegłego roku zamordowała swoją nowo narodzoną córeczkę i zbezcześciła jej zwłoki. Teraz w końcu zamknięto śledztwo i ruszy proces w jej sprawie.

Agata F. urodziła swoją córeczkę w ósmym miesiącu ciąży, w łazience w domu rodzinnym w Majdanie Kozłowieckim. Wcześniej jednak ukrywała przed rodziną, znajomymi, a nawet partnerem, że spodziewa się dziecka. Jak tłumaczyła później śledczym - wstydziła się.

Po porodzie kobieta włożyła dziecko do pieca, który znajdował się w jej pokoju. Następnego dnia rozpaliła w nim ogień.

Jeszcze przed porodem kobieta miała szukać w internecie sposobów na pozbycie się ciąży. Później, gdy urodziła, nadal nie chciała mieć dziecka i postanowiła zniszczyć wszelkie dowody na to, że została matką.

Zbrodnię 21-latki odkryli członkowie jej rodziny. Gdy Agata F,. wyszła z domu, przeszukali go w obawie, że mogła zrobić krzywdę noworodkowi (wcześniej podejrzewali ją o to, że jest w ciąży). Po odnalezieniu nadpalonych zwłok w piecu powiadomili policję. Kobieta została zatrzymana w czasie zabawy weselnej, na którą udała się po dokonaniu zbrodni.

Wyniki sekcji zwłok noworodka wykazały, że dziewczynka najprawdopodobniej urodziła się żywa. W jej organizmie śledczy natrafili na ślady amfetaminy - jej matka miała zażywać ją przed porodem.

Teraz 21-letnia Agata F. odpowie przed sądem za zamordowanie dziecka i zbezczeszczenie zwłok. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:  Matka utopiła i spaliła 4-letnią Amelię. Sąd zdecydował: nie trafi za kratki

Przeczytaj więcej
Komentarze