18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KWP interweniuje

Ksiądz z Lublina odpłynął. Oskarża policjantów. Powód? Kuriozalny!

30.04.2019  12:41
Ksiądz zaskarza policjantów za noszenie czapek
Ksiądz zaskarza policjantów za noszenie czapek Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ksiądz Zygmunt Zieliński tak oburzył się na policjantów, ze złożył na nich oficjalną skargę. Mundurowi rozzłościli go noszeniem czapek.

Dwóch umundurowanych policjantów ośmieliło się wejść do kościoła oo. Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie w służbowych czapkach, a takie zachowanie się nie godzi! Przynajmniej zdaniem pewnego księdza, a dokładniej profesora i wykładowcy KUL, Zygmunta Zielińskiego.

Ksiądz składa skargę na policjantów

Duchowny tak oburzył się nakryciami głowy, a co za tym idzie, spowodowaną czapkami profanacją świętego miejsca, że policjantów zaskarżył. Skierował do Komendy Wojewódzkiej w Lublinie oficjalne pismo, w którym skarży, że mundurowi nie potrafią się zachować i nawet za okupacji Niemcy mieli więcej szacunku dla świątyń - po przekraczaniu ich progów zdejmowali hełmy.

Przypomniałem sobie, że w czasie okupacji zobaczyłem niemieckiego policjanta, który wchodząc do kościoła nie tylko zdjął hełm policyjny, ale nawet się przeżegnał. Podobno, jak mi mówiono, nawet niektórzy gestapowcy nie wchodzili do kościoła z czapką na głowie. Milicjanci w mojej rodzinnej parafii badający ślady włamania do kościoła wszyscy byli bez nakrycia głowy - pisał w skardze oburzony duchowny.

Ksiądz stwierdził, że mieszkający w Polsce policjanci powinni znać pewne zasady i "kulturę osobistą i tradycję kraju".

Jak podaje Onet.pl, Komenda Wojewódzka poważnie podeszła do skargi księdza i upomniała policjantów, by więcej tak rażących błędów nie popełniali.

Przeczytaj więcej
Komentarze