18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ksiądz molestował w szpitalu ciężko chorego pacjenta. Oburzająca decyzja sądu

Redakcja
27.02.2019  13:28
kapelan molestował pacjenta
kapelan molestował pacjenta Fot: Shutterstock

Ksiądz Stanisław B. pozostaje na wolności, choć popełnił okropne przestępstwo. Jako kapelan szpitalny wykorzystał seksualnie ciężko chorego, unieruchomionego pacjenta.

Mapa kościelnej pedofilii fundacji Nie Lękajcie Się zawiera nie tylko przypadku nadużyć księży wobec dzieci, ale także wobec osób dorosłych. Dziennikarze tygodnika "Wspólnota" z Łukowa odkryli na niej informację, o której długo nikt głośno nie mówił, a która może naprawdę szokować.

Szpitalny kapelan molestował pacjenta

Chodzi o przestępstwo, jakiego dopuścił się ksiądz Stanisław B. Mężczyzna pełnił funkcję kapelana w miejscowym szpitalu. Pewnego dnia wykorzystał sytuację i zaatakował ciężko chorego pacjenta.

Chory znajdował się pod działaniem silnych leków i miał częściowo unieruchomione kończyny, nie mógł się więc bronić. Jak czytamy na mapie pedofilii, ksiądz "doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej w postaci masturbacji przy wykorzystaniu bezradności pokrzywdzonego".

Sprawa trafiła do sądu i w 2017 roku duchowny usłyszał wyrok. Miał zapłacić poszkodowanemu 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia i trafić za kratki na dwa lata.

Duchowny stwierdził jednak, że kara jest zbyt wysoka i nieadekwatna do popełnionego czynu i odwołał się do Sądu Okręgowego w Lublinie. Ten wyrok zmienił - zawiesił wykonanie kary na pięć lat. Teraz Stanisław B. przebywa w domu dla księży emerytów. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej