18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znowu mu się upiecze

Macierewicz przegrał w sądzie, kary nie poniesie. Zapłaci MON

15.03.2019  11:52
Antoni Macierewicz przegrał w sądzie
Antoni Macierewicz przegrał w sądzie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Antoni Macierewicz przegrał w sądzie. Chodzi o sprawę zdegradowanego płk. Krzysztofa Duszy i nieprawidłowości w MON, które nagłośnił.

W 2016 roku Antoni Macierewicz - ówczesny minister obrony narodowej - zdegradował pułkownika Krzysztofa Duszę. Twierdził, że to kara za kwestionowanie decyzji przełożonych. Nieoficjalnie, była to zemsta na pułkowniku za jego wystąpienie w radiu TOK FM, gdzie krytykował wejście w środku nocy (o godzinie 1.30, przy pomocy dorobionego klucza i w asyście Żandarmerii Wojskowej) Macierewicza i jego ludzi (w tym przebywającego dziś w areszcie Bartłomieja M.) do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.

Sprawa Duszy w sądzie. Dostanie rekompensatę

Sprawą zajął się Naczelny Sąd Administracyjny. Decyzja jest jednoznaczna. Zdegradowanemu pułkownikowi przywrócono odebrane przez Macierewicza tytuły.

Teraz pułkownik Dusza otrzyma rekompensatę poniesionych krzywd, czyli wyrównanie różnicy w wypłacanych mu przez ostatnie lata świadczeniach. Pieniędzy nie wypłaci mu jednak odpowiedzialny za degradację Macierewicz, a Ministerstwo Obrony Narodowej z obecnym szefem Mariuszem Błaszczakiem - czytamy w "Polityce".

Przeczytaj więcej
Komentarze