18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Popłynęli z tą kwotą

Małżeństwo dostało rachunek za wodę w wysokości 1,4 mln zł. Osłupieli

19.08.2019  16:27
Małżeństwo dostało rachunek za wodę w wysokości 1,4 mln zł. Osłupieli
Małżeństwo dostało rachunek za wodę w wysokości 1,4 mln zł. Osłupieli Fot: Reporters / STG/REPORTER

Wysokie rachunki to zmora niejednego Polaka. Jednakże pewna para z Dolnego Śląska pobiła wszystkich narzekających na głowę! 

Pewne małżeństwo z województwa dolnośląskiego zdębiało, kiedy w ich ręce trafił rachunek za wodę. Para dowiedziała się z niego, że musi zapłacić... dokładnie 1 439 799,07 zł. Wyliczono im, że zużyli ponad 100 tysięcy metrów sześciennych wody.

Kosmiczny rachunek za wodę

Rodzina najpierw złapała się za głowę, a potem za portfel. Nie mogli uwierzyć w to, że byli w stanie zużyć taką ilość wody. Od razu spróbowali wyjaśnić sprawę - na szczęście dla nich, okazało się, że wcale nie muszą uiścić aż tak wysokiej kwoty. 

Warto dodać, że do tej pory małżeństwo płaciło za wodę ok. 150 zł - różnica w należności jest zatem niewyobrażalna. 

Kwota wydawała się nierealna. Nie mieliśmy żadnego wycieku, żeby nalało się pod sufit, nie zalaliśmy całego budynku, ani nie uruchomiliśmy małego wodospadu. Wiedzieliśmy, że musiało dojść do pomyłki – mówił w rozmowie z Radiem Wrocław mieszkaniec Jeleniej Góry.

Żona mężczyzny udała się następnego dnia do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik" w Jeleniej Górze - tam odetchnęła z ulgą.

To błąd ludzki. Nasz inkasent pomylił liczniki. Dane z licznika z ciepłą wodą spisał jako dane z licznika z zimną i odwrotnie. Skutek był taki, że nowe dane były niższe niż te sprzed miesiąca i system uznał, że zużyto tyle wody, że licznik doszedł do końca i zaczął liczenie od nowa (…) Takie sytuacje nie powinny się zdarzać, ale niestety się zdarzają. I za to przepraszam - relacjonował Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy jeleniogórskich wodociągów. 

A Wam, jaki najwyższy rachunek udało się zapłacić?

Przeczytaj więcej
Komentarze