18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdzie działają księża pedofile? Na mapie kościelnej pedofilii już prawie 700 przypadków

Redakcja
08.01.2019  14:46
Gdzie działają księża pedofile? Na mapie kościelnej pedofilii już prawie 700 przypadków
Gdzie działają księża pedofile? Na mapie kościelnej pedofilii już prawie 700 przypadków Fot: Mapa Pedofilii/Google/Printscreen / WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Mapa kościelnej pedofilii urosła o ponad 300 przypadków nadużyć seksualnych duchownych - podała fundacja "Nie lękajcie się". To dwa razy więcej, niż po ostatniej aktualizacji. 

Mapa kościelnej pedofilii to inicjatywa będąca odpowiedzią na oficjalny, państwowy rejestr pedofilów, w którym, jak się okazało, nie zostały zawarte nazwiska przestępców seksualnych w sutannach. Księża, którzy dopuścili się niecnych praktyk wobec dzieci, doczekali się więc swojego własnego, dedykowanego spisu. Ich inicjały pojawiają się na internetowej mapie w ramach usług Google Maps.

Mapa Pedofilii

Rejestr księży pedofilów powstał w październiku 2018 roku i tylko przez pierwszą dobę przybyło w nim aż 100 nazwisk. Teraz, po kilku miesiącach działalności, jest ich już prawie 700, a liczba ta stale rośnie. Od ostatniej aktualizacji na mapie pojawiło się aż 300 nowych przypadków!

ZOBACZ:  Księża nie trafiają do rejestru pedofilów i gwałcicieli. Bo "narusza prawa pedofilów"

Jak korzystać z mapy? To bardzo proste. Wystarczy odwiedzić TĘ STRONĘ i kliknąć w jeden ze znaczników. Wtedy na ekranie pojawi się okienko, na którym przeczytamy, kto i kiedy popełnił przestępstwo, kto padł jego ofiarą i czy został skazany za swoje nadużycie. W rejestrze znajdziemy także inne oznaczenia - najeżdżając na okrągłą ikonkę z chłopcem lub dziewczynką zobaczymy ofiary pedofilów. W niektórych przypadkach na jednego księdza przypada ich nawet kilkanaście! 

Mapa Pedofilii
Mapa Pedofilii

Zaktualizowane dane na temat mapy podali przedstawiciele fundacji "Nie lękajcie się", która odpowiedzialna jest za stworzenie rejestru. Od samego początku współpracuje z nimi także posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

ZOBACZ TEŻ:  Wielka klapa rejestru pedofilów? Policja pogubiła skazanych

Przeczytaj więcej
Komentarze