18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedoszły student pozwał uczelnię o. Rydzyka. Chce 5 tys. odszkodowania

Redakcja
19.12.2018  14:18
rydzyk
rydzyk Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Marek Jopp, działacz SLD, który nie został dopuszczony do zajęć w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wytoczył uczelni o. Rydzyka proces – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Marek Jopp, były szef SLD w Toruniu, zapisał się na studia podyplomowe „Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie” w roku akademickim 2016/2017. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej przyjęła go wówczas na listę studentów, po czym nie dopuściła do zajęć. Powód? Jopp nie dostarczył zaświadczenia od proboszcza. Nie mógł, bo jest niewierzący.

Niedoszły student kontra uczelnia o. Rydzyka

Oburzony Jopp rozpoczął walkę na różnych frontach – pisze „Wyborcza”. Zaczął od skargi do Komisji Europejskiej, ale ta od ponad roku nie została jeszcze rozpatrzona. Potem decyzję o niedopuszczeniu do studiów chciał podważyć w sądzie administracyjnym, ale przegrał w dwóch instancjach. Odwołał się jeszcze do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Teraz wytoczył uczelni o. Rydzyka proces. Jak twierdzi, szkoła naruszyła jego dobra osobiste. W związku z tym domaga się 5 tys. zł rekompensaty – tyle, ile według jego wyliczeń kosztowałby rok nauki w konkurencyjnej szkole. Pierwszą rozprawę Sąd Rejonowy w Toruniu wyznaczył na 20 grudnia.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze