18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kokaina w bananach to nie koniec. Teraz narkotyki przyjechały w mandarynkach

Redakcja
13.12.2018  10:32
mandarynki marihuana
mandarynki marihuana Fot: shutterstock.com

112 kg marihuany wartej 3 mln zł znaleziono w transporcie mandarynek na jednym z parkingów koło Zduńskiej Woli – poinformowała w czwartek policja. Narkotyki zostały przemycone do Polski z Hiszpanii.

Na kokainie w bananach się nie skończyło. Po tym, jak w supermarketach w kilku polskich województwach odkryto ponad 200 kg kokainy, do Polski trafił kolejny egzotyczny transport. Centralne Biuro Śledcze Policji wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego z Łodzi przejęło ponad 112 kg marihuany

Wszystko wydarzyło się po tym, jak funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że drogą lądową może dochodzić do przemytu narkotyków. Kontrabanda miała być transportowana samochodem ciężarowym jadącym drogą krajową S8.

Zaczęto więc przeprowadzać w okolicy dokładne kontrole. Jednym ze sprawdzanych tirów była m.in. ciężarówka stojąca na parkingu w okolicach Zduńskiej Woli. Jej kierowca wracał właśnie z Hiszpanii z mandarynkami na pace. Ale, jak się okazało, przewoził też coś „na lewo”.

W lukach technicznych naczepy samochodu ciężarowego znaleziono 32 czarne, plastikowe worki. Wszystkie paczki były wypełnione suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że jest to ponad 112 kg marihuany – poinformowała w czwartek policja.

Do sprawy zatrzymano i tymczasowo aresztowano 52-letniego kierowcę tira. Przedstawiono mu zarzut udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających.

ZOBACZ TEŻ: Znany polski aktor oskarżony o posiadanie narkotyków

Marihuana w mandarynkach koło Zduńskiej Woli [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze