18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe prawo w Polsce! Marihuanę kupisz całkiem legalnie, ale drogo

Redakcja
17.01.2019  11:41
marihuana w Polsce legalnie
marihuana w Polsce legalnie Fot: Shutterstock

Od czwartku 17 stycznia marihuanę można nabywać w Polsce legalnie. Gram kosztował będzie około 65 złotych, a dostaniemy go tylko... na receptę.

Marihuana w Polsce zostanie zalegalizowana? Jak na razie nic nie zapowiada zmian, które pozwoliłyby amatorom zielonego suszu narkotyzować się w zgodzie z prawem. Faktem jest jednak to, że już od czwartku 17 stycznia, całkowicie legalnie będzie można zdobyć ją w całym kraju.

Nie chodzi oczywiście o tak zwaną "trawkę", a o produkt leczniczy. Ten do Polski sprowadzać będzie firma Spektrum Cannabis, a żeby go zdobyć, będzie trzeba słono zapłacić i trochę się natrudzić.

ZOBACZ:  Częste palenie Marihuany ogłupia. Jest niebezpieczna dla inteligencji

Marihuana tylko za okazaniem recepty

Medyczną marihuanę kupimy bowiem tylko w aptekach i zawsze za okazaniem recepty. Nie dostaniemy jej jednak od ręki - aby ją nabyć, najpierw musimy pokazać farmaceucie receptę (wypisać ją może każdy lekarz) a następnie uzbroić się w cierpliwość. Dopiero po wpłynięciu recepty do apteki, farmaceuta będzie mógł zamówić dokładnie określoną ilość suszu i sprowadzić ją do punktu z hurtowni.

Nie tylko czas oczekiwania może zniechęcić potencjalnych pacjentów, ale też cena. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", za gram medycznej marihuany zapłacimy w aptece około 65 złotych.

ZOBACZ:  Zaskakujące właściwości marihuany. Osoby pijące alkohol powinny o tym wiedzieć

Dla kogo medyczna marihuana?

Mimo to specyfik może znaleźć swoich odbiorców i pomóc wielu cierpiącym Polakom. Medyczna marihuana ma być świetnym lekiem dla osób ze schorzeniami neurologicznymi oraz osób zmagających się z poważnymi bólami związanymi między innymi z chorobami nowotworowymi i stwardnieniem rozsianym.

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze