18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ZGINĄŁ W USA

Mariusz Duda nie żyje! Tragiczny wypadek

Wojciech Kozicki
09.11.2022  16:43
DUDA NIE ŻYJE! Tragiczny wypadek, Polska w żałobie
DUDA NIE ŻYJE! Tragiczny wypadek, Polska w żałobie Fot: GERARD/REPORTER/East News

Niestety, właśnie otrzymaliśmy tragiczną wiadomość. W wyniku wypadku śmierć w USA poniósł wybitny polski stomatolog Mariusz Duda. Był jednym z pionierów nowoczesnej implantologii.

Zmarł Mariusz Duda! Jak podaje Radio ZET, wybitny polski stomatolog zginął w tragicznym wypadku w USA, wracając z kongresu ICOI. Informację na Facebooku potwierdziła klinika stomatologiczna Duda Clinic w Katowicach. Kondolencje przekazało już Polskie Towarzystwo Implantologiczne, którego Duda był prezesem od 2017 roku.

Nie żyje Mariusz Duda. Tragiczny wypadek, wybitny specjalista

„Fakt” przypomina, że Mariusz Duda był specjalistą II stopnia z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz ekspertem ds. implantologii stomatologicznej i absolwentem (z wyróżnieniem) Śląskiej Akademii Medycznej. Doktorem nauk medycznych został w 1990 roku. Zasiadał w zarządzie International Congress of Oral Implantologists (ICOI) Europe. Był także autorem licznych wykładów i wielu prac naukowych, które publikowano w międzynarodowych czasopismach.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginął tragicznie dr n. med. Mariusz Duda. Wracał z Kongresu ICOI w Las Vegas. [...] Wybitny wizjoner, mentor, klinicysta, szef, przyjaciel, wspaniały człowiek – podało College of Dental Medicine DUDA Clinic

Był wizjonerem, który wierzył w praktykę. Klinicystą z duszą nauczyciela i naukowca. Generował chaos, ale był świetny w jego ogarnianiu. Był optymistą i do końca wierzył w swoją szczęśliwą gwiazdę. Kochał Synów, lubił samochody, pracował i bawił się równie intensywnie. Był człowiekiem wielkiej wiary. Wierzył w ludzi, w pracę, happy endy - napisało Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne.

Czytaj także