18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straż miejska w akcji

Masowe kontrole domów w Polsce. Wysokie kary

Wojciech Kozicki
15.11.2023  13:59
Czym wolno palić w piecu? Straż miejsca zaczyna kontrole antysmogowe w sezonie grzewczym
Czym wolno palić w piecu? Straż miejsca zaczyna kontrole antysmogowe w sezonie grzewczym Fot: Tomasz Kawka/East News

Straż Miejska bierze się ostro za Polaków. Jak informuje Radio ZET, „ruszają kontrole w domach Polaków w całym kraju”. Kontrole antysmogowe będą prowadzone z ziemi i z powietrza. Sypią się kary

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy, strażnicy miejscy rozpoczynają w całej Polsce masowe kontrole antysmogowe. W ramach walki ze smogiem, będą posługiwać się m.in. specjalnymi dronami, by sprawdzić co ląduje w piecach.

Kontrole antysmogowe w Polsce. Kary i przepisy - czym wolno palić w piecu?

Straż Miejska ma sprawdzać czym palą w piecach Polacy i sprawdzą dym wydobywający się z komina. Jeśli wykryją niebezpieczne substancje, strażnicy mogą obciążyć karą w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

Jeśli strażnicy miejscy potwierdzą, że dym wydobywający się z komina zawiera niebezpieczne substancje, wręczą właścicielowi domu mandat do 500 złotych. Sprawa może też trafić do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 5 tys., zł
- wyjaśnia Radio ZET.

Domy i firmy będą skrupulatnie sprawdzane przez strażników miejskich. Komendant straży miejskiej w Słupsku Paweł Dyjas pochwalił się, że zostały już wystawione pierwsze mandaty. Jak na razie na niewielką kwotę wynoszącą 50 zł, ale kto wie co będzie dalej. Specjalne drony wyposażone są w czujniki mierzące poziom stężenia szkodliwych substancji w powietrzu, więc żadna osoba paląca odpadami się nie wywinie.

Jak podaje o2.pl, drony są wykorzystywane m.in. w Szczecinie, Kielcach czy Radomiu. TVP informowało, że w tym ostatnim mieście od początku sezonu grzewczego przeprowadzono już ponad 50 interwencji. 
- donosi Radio ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje