O matko boska!

Matka Boża z Tihaljiny w Polsce. Chcą niezwyłego pomnika

Wojciech Kozicki
15.03.2023  18:17
Matka Boża z Tihaljiny w Polsce. Będzie pomnik w Legionowie?
Matka Boża z Tihaljiny w Polsce. Będzie pomnik w Legionowie? Fot: MONKPRESS/East News - zdjęcie ilustracyjne

Legionowo pod Warszawą i nowy pomnik religijny w Polsce. Katolicki ruch Wojownicy Maryi domaga się, by Matka Boża z Tihaljiny dostała swój pomnik w centrum Legionowa.

Afera w Legionowie. męskie ugrupowanie Wojowników Maryi domaga się postawienia pomnika Matki Bożej z Tihaljiny. Pragną, by religijny pomnik stanął w legionowskim centrum na rynku. Skierowano już pismo do ratusza, w którym wyjaśniono, że „na czasy w których żyjemy,  potrzebujemy potężnego orędownictwa Matki Bożej”.

Nowy pomnik Maryi w Legionowie. Decyzja radnych

Jak podaje Polsat News, posąg Matki Bożej ma mieć wysokość 2 metrów. Pod wnioskiem podpisało się 350 osób. Losy pomnika spoczywają teraz jednak w rękach radnych, którzy przeprowadzą konsultacje.

Wierunek Maryi z Tihaljiny został stworzony za sprawą artysty Richarda L. George, który wybrał się do Medjugorie i w leżącej nieopodal wsi Tihaljina zobaczył figurę Matki Bożej i stworzył jej obraz". Wnioskodawcy są zdania, że "wizerunek Matki Bożej patrzy przenikliwymi oczami, pełnymi troski i miłości. Lekko się uśmiecha. Patrząc na Nią, można poczuć pokój w sercu. (...) Na czasy, w których żyjemy potrzebujemy potężnego orędownictwa Matki Bożej – pisze Polsat News, cytując wniosek.

Kim są Wojownicy Maryi?

Wojownicy Maryi są katolickim ruchem, który chce „formować mężczyzn, by przez modlitwę realizowali boskie powołanie i uświęcali swoje rodziny”. Chcą także rozszerzać nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi. To oni odśpiewali „Bogurodzicę” w płockiej Orlen Arenie spotykając się pod hasłem „Ojciec i dzieci”.

Czytaj także