18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawę bada policja

Matury będą unieważnione? Tajemnicze nagranie w sieci

Wojciech Kozicki
13.05.2019  20:22
Matury 2019 - egzaminy z języka angielskiego będą unieważnione?
Matury 2019 - egzaminy z języka angielskiego będą unieważnione? Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

Strajk nauczycieli sprawił, że egzaminy maturalne w 2019 roku mogły się nie odbyć. Chociaż zostały przeprowadzone, to mogą zostać jednak unieważnione. Centralna Komisja Egzaminacyjna podejrzewa, że matury z języka angielskiego mogły wyciec przed terminem egzaminów.

Strajk nauczycieli nie zatrzymał matur, chociaż niektórzy uczniowie muszą powtarzać rok, bo nie zdążyli poprawić ocen. Być może trzeba będzie jednak powtórzyć egzaminy maturalne z języka angielskiego z 2019 roku. Jak podaje „Super Express”, policja bada wątek przecieku arkuszy egzaminacyjnych, a CKE złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Matury 2019 - były wcześniej w internecie?

Czy odpowiedzi do zadań zamkniętych były znane przed egzaminem maturalnym? SE.pl rozmawiał z uczennicą z Pragi Północ, która twierdzi, że mogły być dostępne w internecie już 7 maja. Po internecie krążyło potwierdzające to nagranie, ale nie udało się jeszcze zweryfikować jego prawdziwości.

Czy matury z języka angielskiego trzeba będzie powtarzać, a egzaminy będą unieważnione? Wszystko zależy od ustaleń policji, bo po ich przeanalizowaniu zapadnia decyzja CKE.

Na początku maja w sieci ukazały się zadania z polskiego i matematyki. Było to jednak oszustwo. Niektórzy próbowali nawet pobierać opłaty za dostęp do odpowiedzi.