18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

22-latek ma kłopoty

Miał bronić Jakuba A., ale nie chce. Obrońca błaga sąd o zwolnienie

Emilia Waszczuk
24.06.2019  18:27
Adwokat z urzędu nie chce bronić Jakuba A.
Adwokat z urzędu nie chce bronić Jakuba A. Fot: Facebook/Dolnośląska Policja

Obrońca przyznany Jakubowi A. z urzędu nie chce brać na siebie sprawy. Złożył wniosek o zwolnienie go z obowiązku stawania po stronie sprawcy zbrodni w Mrowinach.

Po zatrzymaniu Jakuba A - zabójcy 10-letniej Kristiny z Mrowin - prokuratura wnioskowała o przyznanie mu przez sąd obrońcy. W końcu się udało - Sąd w Świdnicy zdecydował, że 22-latka reprezentować ma mecenas Sebastian Kujacz.

Czarne chmury nad Jakubem A.

Szybko okazało się jednak, że przyznany z urzędu adwokat, nie chce stawać w obronie Jakuba A. Mecenas powołując się na względy osobiste, złożył do sądu wniosek o oddalenie go od sprawy.

Od razu złożyłem wniosek o zwolnienie mnie z tego obowiązku - powiedział "Gazecie Wyborczej". - Znam rodzinę Kristiny i nie jest to dla mnie łatwa sytuacja.

Kto będzie bronił Jakuba A.? Tego jeszcze nie wiadomo. O ewentualnym odwołaniu Kujacza i powołaniu innego adwokata musi zdecydować sąd. Tymczasem mówi się o innym obrońcy, powołanym przez rodzinę oskarżonego. Jego personalia nie są jednak znane.

Przeczytaj więcej
Komentarze