18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Białe złoto"

Słynna polska wokalistka została dawczynią mleka

11.06.2019  13:13
Problemy z karmieniem piersią i brak mleka? Monika Kuszyńska i Centrum Zdrowia Matki Polki pomogą
Problemy z karmieniem piersią i brak mleka? Monika Kuszyńska i Centrum Zdrowia Matki Polki pomogą Fot: AFP/EAST NEWS/Dieter Nagl

Monika Kuszyńska, czyli była wokalistka zespołu Varius Manx, zaangażowała się w zaskakujący projekt. Okazuje się, że mleko z piersi kobiety to „białe złoto” potrzebne matkom. Gwiazda zamierza im pomóc i chce zostać dawcą.

Bank Mleka Kobiecego otrzymał silne wsparcie. Była wokalistka Varius Manx Monika Kuszyńska zamierza zaoferować „białe złoto” mamom i odda im swoje mleko z piersi. Jak podaje plejada.pl, jest matką dwuletniego Jeremiego oraz półrocznej Kalinki i chce w ten sposób podziękować za to, że jej dzieci urodziły się zdrowe.

Karmienie piersią, problemy i Bank Mleka

Fakt.pl  przypomina, że Kuszyńska, czyli Ambasadorka Banku Mleka Kobiecego ICZMP, nadal karmi piersią swoją córkę.  

Rodziłam w Matce Polce i położna, pani Irena Rychter, którą nazywamy mleczną mamą chrzestną moich dzieci, zaprosiła mnie na otwarcie. Pomyślałam, że skoro wystarcza pokarmu dla mojej córeczki, podzielę się nim z innymi mamami – powiedziała Kuszyńska. (fakt.pl)

Bank Mleka Kobiecego jest dostępny za darmo dla mam potrzebujących pokarmu dla swoich dzieci. Konieczne jest jednak skierowanie od lekarza. W rozmowie z „Faktem” Ewelina Krawczyk opisała jak ściąga się mleko w domu do jałowych butelek, mrozi i zawozi do banku w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

logo Tu się dzieje