18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kręci aferę?

Morawiecki o milionach dla piłkarzy: należy się

Wojciech Kozicki
06.12.2022  17:50
Morawiecki od premiach dla piłkarzy. Kręci aferę?
Morawiecki od premiach dla piłkarzy. Kręci aferę? Fot: Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki naprawdę obiecał piłkarzom pieniądza za awans na Mundialu w Katarze? I wszystko jasne. Premier wreszcie wypowiedział się o rzekomych premiach. No to teraz dolał oliwy do ognia…

Premie dla piłkarzy za Mundial od Morawieckiego? Afera eksplodowała, PZPN walczy z kryzysem wizerunkowym, a sponsorzy chcą usunięcia Michniewicza za całe zamieszanie. Morawiecki, coś ty narobił? Polityk PiS, zamiast uspokoić sytuację, podsycił ogień. Właśnie wypowiedział się w sprawie pieniędzy za wyjście z grupy w Katarze.

Morawiecki o premiach dla piłkarzy. Kręci aferę?

Morawiecki w rozmowie z wPolsce.pl stwierdził, że „ten sukces wart jest każdych pieniędzy”. Zapewnił, że piłkarzom należą się dodatkowe pieniądze za sukces w Katarze. Zamierza rozmawiać w tej sprawie z władzami polskiej piłki i jeszcze w tym tygodniu spotka się z Czesławem Michniewiczem oraz prezesem PZPN. Chce wspólnie z nimi „popatrzeć w przyszłość”.

Uważam, że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ rzeczywiście wyszli z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle. Też dostali swoje środki z FIFA, nie wiem dokładnie ile, ale myślę, że to jest też koło 20 czy nawet więcej milionów złotych za samo wyjście z grupy - powiedział premier.

Według informacji WP Sportowych Faktów, premia dla kadry miała wynieść ok. 30 milionów złotych.

Czytaj także