18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wraca sprawa okrutnego zabójstwa

Morderca Kristiny z Mrowin wyjdzie na wolność? Areszt Jakuba A. się kończy

06.09.2019  14:28
Morderca Kristiny z Mrowin wyjdzie na wolność? Areszt Jakuba A. się kończy
Morderca Kristiny z Mrowin wyjdzie na wolność? Areszt Jakuba A. się kończy Fot: Facebook/Policja

Trzymiesięczny areszt Jakuba A. - 22-latka, który brutalnie zamordował 10-letnią Kristinę z Mrowin - dobiega końca. Co dalej z mężczyzną?

10-letnia Kristina z Mrowin została brutalnie zamordowana przez znajomego swojej mamy, Jakuba A. Mężczyzna długo zwodził policję, ukrył zwłoki, na dziewczynce upozorował atak pedofila. W końcu jednak udało się go schwytać, a wtedy przyznał się do winy.

Jakub A. pod specjalną ochroną

22-latek trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, gdzie współwięźniowie przywitali go rykiem i groźbami śmierci. Chwilę później sąd postanowił o zastosowaniu szczególnych zabezpieczeń.

Aby mężczyźnie nie stała się krzywda, przeniesiono go do placówki w Wołowie, gdzie dostał swoją własną, szczególnie chronioną, monitorowaną 24 godziny na dobę celę. Nadano mu też status więźnia niebezpiecznego i założono kartę OZS - zagrożenia samobójstwem.

Choć od tragicznych wydarzeń w Mrowinach mijają trzy miesiące, dalej nie wiadomo, co z Jakubem A. Mężczyzna nadal nie jest sądzony, co więcej, kończy się nałożona na niego kara zapobiegawcza w postaci aresztu.

Jakub A. wyjdzie na wolność?

Środek zapobiegawczy obowiązuje do połowy września. Co dalej? Ciągle nie wiadomo. Śledczy nadal nie ustalili, czy Jakub A. był w momencie popełnienia zbrodni poczytalny, czy można go sądzić, czy należy umieścić w zakładzie psychiatrycznym. W związku z tym prokuratura planuje złożenie do sądu wniosku o przedłużenie mężczyźnie aresztu.

Opinia biegłych psychiatrów w kwestii poczytalności Jakuba A., wystawiona ma być najwcześniej w październiku. Możliwe jednak, że 22-latek poddany będzie kolejnej, kilkutygodniowej obserwacji - podaje TVN24. 

Przeczytaj więcej
Komentarze