18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

morderca z Mrowin

Jakub A. dostał obrońcę. Zapłacisz za niego z własnej kieszeni

Emilia Waszczuk
24.06.2019  15:49
Jakub A. dostał obrońcę
Jakub A. dostał obrońcę Fot: Dolnośląska Policja/Facebook

22-letni zabójca Kristiny z Mrowin doczekał się obrońcy. Mecenas Sebastian Kujacz będzie reprezentował Jakuba A. z urzędu - zapłacą za niego Polacy. 

Zabójca Kristiny z Mrowin początkowo miał odrzucić propozycję obrony - mówił w ostatnim tygodniu Patryk Jaki. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w swoim oświadczeniu, w którym zwrócił uwagę na nadużycia i błędy w śledztwie i zatrzymaniu mężczyzny, odniósł się także do tego faktu. Teraz, w końcu, 22-latek otrzymał adwokata.

Obrońca na koszt Polaków

Przed sądem oskarżonego o morderstwo Jakuba A. reprezentował będzie mecenas Sebastian Kujacz. Informację tę potwierdziła sędzia Marzena Rusin-Gielniewska.

Kujacz został wybrany z listy miejscowych adwokatów. Mecenas będzie bronił Jakuba A. z urzędu - oznacza to, że za jego pracę zapłaci państwo, czyli podatnicy. Ten sam adwokat reprezentował między innymi mordercę Kamila M. - skazanego za zabicie nożem swojej dziewczyny na 25 lat więzienia. 

Jak podaje radiozet.pl, również rodzina zabójcy wystąpiła z wnioskiem o obronę dla 22-latka. Nazwisko obrońcy z wyboru nie jest jednak znane. 

Przeczytaj więcej
Komentarze