18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Murem za Owsiakiem". Ludzie nie pozwalają odejść szefowi WOŚP

Redakcja
15.01.2019  14:10
Owsiak rezygnyje z wośp murem za owsiakiem
Owsiak rezygnyje z wośp murem za owsiakiem Fot: WOŚP/Facebook

Po ataku na Pawła Adamowicza i śmierci polityka, założyciel WOŚP - Jerzy Owsiak - poinformował, że rezygnuje z pełnienia funkcji prezesa Fundacji. Teraz jego fani nawołują, by nie odpuszczał, do Owsiaka apelują też celebryci i osoby publiczne.

Po tym, jak w wyniku ataku nożownika na finale WOŚP w Gdańsku, zmarł prezydent miasta, Paweł Adamowicz, część komentujących winą za tragedię obarczyła Jerzego Owsiaka. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stwierdził, w reakcji na "falę hejtu", że powinien zrezygnować z pełnionej dotąd funkcji.

Składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu fundacji. Fundacja będzie funkcjonowała. Ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść, także w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Przez pierwsze dwa lata nie kumali, co mogą nam zarzucić. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości, a także policja, kompletnie sobie z tym nie daje rady - powiedział Jerzy Owsiak na specjalnie zwołanej na tę okazję konferencji prasowej.

ZOBACZ:  Ostre komentarze Pawłowicz po ataku na prezydenta. Oskarża Owsiaka

#MuremZaOwsiakiem. Akcja wsparcia dla szefa WOŚP w sieci

Na reakcję fanów Owsiaka i WOŚP nie trzeba było długo czekać. W sieci trwa akcja, w której ludzie masowo dodają posty w mediach społecznościowych oznaczone hasztagiem "MuremZaOwsiakiem" i #JurekZostań . Do wirtualnego wsparcia Owsiaka przyłączyli się już nie tylko zwykli obywatele, ale też celebryci, w tym Anja Rubik, Kinga Rusin, Magda Gessler, Natalia Kukulska czy Anna Dymna.

To jednak nie koniec. W internecie krążą grafiki z Jerzym Owsiakiem i logo WOŚP, a ludzie zmieniają swoje "zdjęcia profilowe" na szare serduszka Fundacji.

Akcja nie kończy się jednak na świecie wirtualnym. Przed siedzibą Fundacji WOŚP pojawiają się kartki ze słowami wsparcie dla Owsiaka i jego działań.

ZOBACZ:  Krystyna Pawłowicz atakuje Owsiaka i przyznaje się do błędu. Ludzie nie mają dla niej litości

Znani apelują do Owsiaka: zostań!

Głos w sprawie zabierają też znane osobistości. Jako jedna z pierwszych do Jerzego Owsiaka zaapelowała Janina Ochojska, która słowa wsparcia pokierowała do pomysłodawcy Orkiestry na Twitterze.

JUREK, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny. !!! - napisała szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH)

Na zapowiedź o odejściu Jerzego Owsiaka z WOŚP zareagowała także znana siostra zakonna - Małgorzata Chmielewska. Przełożona wspólnoty "Chleb Życia" apel do Owsiaka wystosowała na swoim blogu.

To prośba nie tylko moja, lecz także moich Przyjaciół i tysięcy ludzi dobrej woli. Nie rezygnuj, nie teraz. Przejdziemy przez ten trudny czas razem. Dobro zawsze zwycięża, choć czasem z lekkim opóźnieniem. Już zwyciężyło w wielu ludzkich sercach. Cena za nie, tym razem jest wysoka. Wszyscy to przeżywamy. To nie wina Orkiestry, tylko nie-dobrych ludzi. Ufam, że kiedyś zrozumieją swój błąd. Przemyśl, proszę. Czekamy - napisała.

List do Jerzego Owsiaka. Janda i ksiądz Lemański proszą, by został

Jerzy Owsiak stał się też w ostatnich godzinach odbiorcą listu, w którym znane osobistości i uczeni proszą go, by nie rezygnował z działania w Fundacji.

Ze ściśniętym sercem wysłuchaliśmy pana rezygnacji z kierowania Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która jest konsekwencją pańskiej reakcji na zamordowanie prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza oraz falę nienawiści skierowaną pod pana adresem.
Podobnie jak pan jesteśmy wstrząśnięci tymi aktami barbarzyństwa. Uważamy jednak, że zbrodniczy akt nie może zanegować lat wspaniałej działalności pana i kierowanego przez pana społecznego porywu ludzi tworzących dobro.
Dlatego, by zło nie zwyciężyło, apelujemy do pana, żeby zmienił pan swoją decyzję i nadal kierował tym wielkim, szlachetnym ruchem Orkiestry.
Dziś, do końca świata i jeden dzień dłużej - czytamy w piśmie.

Pod listem do założyciela WOŚP podpisali się między innymi ksiądz Wojciech Lemański, aktorka Krystyna Janda, piosenkarka Krystyna Prońko, prezes PAN Jerzy Duszyński, czy grafik Jerzy Pągowski.

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze