18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Nagła śmierć 21-letniej ciężarnej kobiety. Są wyniki sekcji zwłok

06.02.2023  12:49
Nie żyje 21-letnia ciężarna kobieta i jej dziecko. Są wyniki sekcji zwłok
Nie żyje 21-letnia ciężarna kobieta i jej dziecko. Są wyniki sekcji zwłok Fot: Stanisław Bielski/REPORTER

Wirtualna Polska dotarła do wyników sekcji zwłok 21-letniej ciężarnej kobiety, która nagle zmarła w przychodni w Osieku nad Notecią (Wielkopolskie).

21-letnia ciężarna kobieta zmarła 2 lutego w przychodni w Osieku nad Notecią w powiecie pilskim. Została tam przyprowadzona przez przechodniów, po tym jak zasłabła na ulicy. W klinice nie udało się uratować ani jej, ani dziecka. Radio ESKA przybliża słowa lokalnego policjanta.

W trybie pilnym na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W trakcie udzielania pomocy doszło u kobiety do zatrzymania czynności życiowych

- przekazał st. sierżant Wojciech Zeszota.

Nie stwierdzono także oznak życia u jej nienarodzonego dziecka. Sprawę przekazano Prokuraturze Rejonowej w Chodzieży.

Wyniki sekcji zwłok matki i dziecka

Z prokuraturą w Chodzieży skontaktował się portal Wirtualna Polska. Rzecznik prasowy ujawnił wyniki sekcji zwłok 21-letniej kobiety i jej dziecka.

Sekcja zwłok 21-letniej kobiety wykazała, że zmarła ona z powodu nagłego zatrzymania krążenia. Doszło do zatoru płucnego. Przyczyną śmierci dziecka był związany z tym zgon wewnątrzmaciczny

- powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Natomiast przyczyną zatrzymania krążenia były, jak mówi prokurator, inne choroby, na które cierpiała młoda kobieta. Teraz prokuratura bada sprawę pod kątem tego, czy młodej matce udzielono odpowiedniej pomocy w lokalnej przychodni.

Prokuratura wyjaśnia, czy pomoc medyczna była kobiecie udzielona terminowo i prawidłowo. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikomu nie przedstawiono zarzutów

- tłumaczy Wawrzyniak.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także