18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabrał uczniów w Tatry i zginęli. Nauczyciel musi zapłacić majątek

Redakcja
12.02.2019  12:43
Śmierć w Tatrach. Wyprawa na Rysy zimą okazała się tragedią, a lawina zabiła licealistów z Tychów. Ruszyła zbiórka na nauczyciela, który musi zapłacić karę
Śmierć w Tatrach. Wyprawa na Rysy zimą okazała się tragedią, a lawina zabiła licealistów z Tychów. Ruszyła zbiórka na nauczyciela, który musi zapłacić karę Fot: Albin Marciniak/East News

Śmierć turystów w Tatrach i wyprawa na Rysy. Lawina zabiła uczniów. Nauczyciel musi teraz zapłacić gigantyczne odszkodowanie.

Jak przypomina natemat.pl, w 2003 roku nauczyciel geografii z liceum w Tychach zabrał swoich podopiecznych w Tatry. Wyprawa na Rysy zakończyła się tragedią. 8 uczniów nie wróciło, a ich zwłoki odnaleziono wiosną w Czarnym Stawie. Udało się odzyskać aparaty fotograficzne, w których znaleziono ich zdjęcia nad Morskim Okiem.

 

Lawina pod Rysami i śmierć licealistów

Nauczyciel jest już na emeryturze. Sąd Apelacyjny zdecydował jednak, że musi zapłacić 140 tys. złotych zadośćuczynienia. Takiej kwoty chce ojciec dwóch chłopców, których zabiła lawina pod Rysami. Pozwał też miasto Tychy, które jednak nie zapłaci ani grosza z powodu przedawnienia.

W internecie pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy na temat emerytowanego nauczyciela. Wypowiedział się nawet legendarny himalaista Krzysztof Wielicki. Skomentował zrzutkę na pomoc nauczycielowi, którą rozpoczęto w internecie.

Ona nie ma być potwierdzeniem, że nie było jego winy. Od tego są sądy. To odruch solidarności, gdy ktoś jest w potrzebie. Pokazuje, że nie zostawia się go samego. Jest świadectwem tego, że mimo wszystko popieramy ludzi aktywnych. A to był dobry, lubiany nauczyciel – powiedział Krzysztof Wielicki. (natemat.pl)

Autorzy zbiórki napisali, że to nie jest czas na ocenianie i trzeba pomóc emerytowanemu nauczycielowi. Do 12 lutego dokonano wpłat na 120 tys. złotych.

 

Lawina w Tatrach pod Rysami - zginęli uczniowie: