18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

miała 111 lat

Wanda Szajowska nie żyje. "Mówiła, że wybiera się na drugą stronę"

26.08.2022  14:12
Wanda Szajowska nie żyje
Wanda Szajowska nie żyje Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Najstarsza kobieta w Polsce nie żyje. Wanda Szajowska odeszła w piątek w wieku 111 lat.

Smutna wiadomość - w piątek 26 sierpnia zmarła najstarsza kobieta w Polsce, pani Wanda Szajowska. Odeszła w swoim domu w Krakowie. O jej śmierci poinformował zaprzyjaźniony z nią Maciej Krzyżanowski.

Była słabsza od paru dni. Ale ucieszyła się kilka dni temu, gdy powiedziałem jej, że została najstarszą Polką. Od pewnego czasu mówiła, że wybiera się na drugą stronę, że za długo żyje, że musi dołączyć do kochanych rodziców

- powiedział w rozmowie z PAP Krzyżanowski.

Wanda Szajowska tytuł najstarszej Polki przejęła zaledwie tydzień temu, 19 sierpnia, po śmierci 116-letniej Tekli Juniewicz.

Nie żyje Wanda Szajowska

Pani Wanda Szajowska była najstarszą Polką i jednocześnie najstarszą pianistką na świecie. Ciągle grała na pianinie, nawet po operacji ręki, którą przeszła w wieku 100 lat.

Była wykształconą pianistką - ukończyła konserwatorium państwowe w zakresie fortepianu i śpiewu we Lwowie. Po II wojnie światowej przeprowadziła się do Krakowa, z którym związała się na stałe. Była nauczycielką fortepianu w Eksperymentalnym Studium Muzycznym.

Wanda Szajowska nie żyje. Była najstarszą kobietą w Polsce
Wanda Szajowska nie żyje. Była najstarszą kobietą w Polsce Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

logo Tu się dzieje