18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie żyje Janusz Kozioł. Jego głos znali z filmów wszyscy Polacy

Redakcja
18.01.2019  11:46
janusz Kozioł nie żyje
janusz Kozioł nie żyje Fot: polscylektorzy.pl/Facebook

W piątek o godzinie 10 zmarł znany lektor Janusz Kozioł. Mężczyzna przez lata cierpiał na SLA - Stwardnienie Zanikowe Opuszkowe. Wiadomość na Facebooku podał portal polscylektorzy.pl.

Znany polski lektor kinowy Janusz Kozioł, którego głos znają chyba wszyscy Polacy, przegrał walkę z chorobą. Mężczyzna kilka lat chorował na Stwardnienie Rozsiane Opuszkowe (SLA). O jego śmierci poinformował portal polscylektorzy.pl.

Drodzy,
Musimy Wam przekazać smutną, wstrząsającą wiadomość.
Janusz Kozioł nie żyje. „Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud” – pisał Janusz Kozioł w czasie, gdy nie mógł już mówić. Cud nie nastąpił… Dziś o 10-tej lektor przegrał walkę o każdy oddech.
Jego głos pozostanie z nami na zawsze.
Redakcja łączy się z Rodziną w głębokim smutku. - napisali.

Janusz Kozioł zmarł w piątek 18 stycznia o godzinie dziesiątej. Miał 68 lat.
W ostatnich dniach mężczyzna apelował o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na leczenie. Informacja o zbiórce poniosła się w Polsce szerokim echem - w sumie dla chorującego udało się uzbierać nie 30 tys., jak planował, a kilkaset tysięcy złotych. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Przeczytaj więcej
Komentarze