18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie żyje o. Stanisław Jarosz. Wielki smutek w zakonie

21.11.2022  14:48
Nie żyje o. Stanisław Jarosz
Nie żyje o. Stanisław Jarosz Fot: New Africa/Shutterstock

Nie ma ludzi w pełni przygotowanych na śmierć. Zawsze, kiedy ktoś odchodzi, jego bliscy pogrążają się w ciężkiej żałobie. Tak było w przypadku o. Stanisława Jarosza z zakonu Paulinów.

Śmierć jest końcem, który z równą sprawiedliwością spotka nas wszystkich. Tak samo osoby duchowne, polityków, celebrytów, jak i zwykłych ludzi. Zawsze jednak jest tak samo trudna i wpędza pozostających przy życiu w rozpacz. Tym razem zagościła ona u Paulinów.

Nie żyje o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji. Miał 69 lat. Aż 49 z nich spędził w zakonie. - Był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową

- podaje Biuro Prasowe Jasnej Góry.

Nie żyje o. Stanisław Jarosz

"Pełniąc różne funkcje i posługi w Zakonie Paulinów był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową" - czytamy o jego życiu zakonnym i duchowym.

Ojciec Stanisław Jarosz w 1995 roku rozpoczął pracę Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji na Jasnej Górze. Na stanowisko Krajowego Moderatora Dzieła Duchowej Adopcji został mianowany przez Konferencję Episkopatu Polski w 2017 r. W ostatnich latach posługiwał jako proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie w województwie wielkopolskim.

Wszyscy, którzy byli z nim blisko obecnie rozpaczają i zalewają się łzami, dlatego składamy im najszczersze wyrazy współczucia.

logo Tu się dzieje