18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Budowniczy kościoła”

Nie żyje sławny polski ksiądz. To on wypędzał szatana świętą skarpetą

02.06.2023  09:22
Nie żyje ks. Maciej Gutmajer
Nie żyje ks. Maciej Gutmajer Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

Diecezja bydgoska poinformowała, że zmarł emerytowany kapłan, budowniczy kościoła i proboszcz parafii Opatrzności Bożej – ks. Maciej Gutmajer. Zasłynął przede wszystkim ze swej działalności w obszarze „egzorcyzmów”.

Diecezja bydgoska przekazała informację o śmierci księdza Macieja Gutmajera, emerytowanego kapłana. Gutmajer zmarł 28 maja w wieku 77 lat. Był budowniczym kościoła i proboszczem parafii Opatrzności Bożej.

Zmarł ks. kanonik Maciej Gutmajer, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej, budowniczy kościoła i proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bydgoszczy w latach 1986-2017

- podano w komunikacie diecezji.

Nie żyje ks. Maciej Gutmajer. Wypędzał szatana skarpetą Jana Pawła II

Msza święta przy trumnie księdza Gutmajera odbędzie się dziś – w piątek 2 czerwca o godzinie 15. Po mszy jest możliwość osobistej modlitwy aż do 18. Natomiast uroczystości pogrzebowe odbędą się 3 czerwca o godzinie 12 w bydgoskim kościele Chrystusa Króla na Błoniu.

Ksiądz Gutmajer zasłynął ze swej działalności na polu tzw. „egzorcyzmów”. Został egzorcystą w 2000 roku i chętnie opowiadał w mediach o swojej misji. O jednym z jego przypadków usłyszała cała Polska. Jak przypomina Wirtualna Polska, chodzi o sprawę skarpety Jana Pawła II. W wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej” duchowny opowiedział historię z 2012 roku.

Dziewczyna gałki oczne miała wywrócone do góry, jej już w tym ciele nie było. W tamtej chwili był tylko szatan. Od razu rzuciła mi się do gardła. Jednym skokiem

- mówił ksiądz Gutmajer.

Uratowała go skarpeta Jana Pawła II, która jest relikwią.

Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała

- ocenił kapłan.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje