18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niemiec miał 74 lata

Nie żyje ważna osobistość polskiego sportu! Odszedł po walce z chorobą

28.04.2023  17:36
Nie żyje Franz-Josef Wernze, właściciel Lechii Gdańsk
Nie żyje Franz-Josef Wernze, właściciel Lechii Gdańsk Fot: ARVD73/Shutterstock

Jak podaje portal WP Sportowe Fakty, nie żyje udziałowiec Lechii Gdańsk Franz Josef Wernze. Odszedł w wieku 74 lat po walce z chorobą.

W 2014 roku właścicielem wielkiego polskiego klubu piłki nożnej, Lechii Gdańsk, została grupa z Niemiec. Większościowy pakiet udziałów został wykupiony przez grupę ETL, która stworzona została przez Franza Josefa Wernze. Niemiec stał się wówczas członkiem rady nadzorczej spółki Lechia Gdańsk.

Jak informuje „Bild”, Franz Josef Wernze zmarł w piątek 28 kwietnia tego roku. Niemiec odszedł w wieku 74 lat po długiej i ciężkiej walce z chorobą. Niestety, nie zostało ujawnione, z jaką chorobą zmagał się mężczyzna.

Nie żyje właściciel Lechii Gdańsk. Kim był Franz Josef Wernze?

Niemiecki biznesmen i założyciel grupy ETL Franz Josef Wernze był również związany z trzecioligową drużyną z Niemiec, Viktorią Koeln, jak informuje portal WP Sportowe Fakty. W drużynie z trzeciej Fussball-Ligi był akcjonariuszem, członkiem Rady Gospodarczej i Rady Nadzorczej.

Franz Josef Wernze został odznaczony przez władze miasta Gdańsk w 2016 roku. Doszło do tego podczas XIV Gdańskiej Gali Sportu. Grupa ETL została wówczas wyróżniona za działanie na rzecz rozwoju sportu w mieście Gdańsk.

Wiadomo, że przyczyną śmierci Niemca była choroba, lecz nie ujawniono, o jakie schorzenie chodzi. Jego walka była jednak długotrwała i ciężka. Franz Josef Wernze miał 74 lata.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje